Pyrlandia plakatW sobotę, 31 sierpnia w Parku Jana Pawła II odbędzie się kolejna edycja Pyrlandii, czyli najbardziej poznańskiego wydarzenia kulinarno-kulturalnego. Wspólna zabawa w atmosferze rodzinnego pikniku odbędzie się już po raz 16.

Część koncertową rozpocznie występ zespołu Tsigunz Fanfara Avantura, który rozpocznie się o godzinie 15:00. Muzycy formacji Tsigunz Fanfara Avantura inspirują się muzyką bałkańską, turecką, bliskowschodnią, indyjską, a nawet jazzową. Zespół powstał przez przypadek w 2010 roku, a już rok później towarzyszył Kayah w repertuarze Gorana Bregovića. W 2012 roku grupa stanęła na podium najważniejszego w Polsce festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, zaś w 2013 roku muzycy wystąpili na legendarnym festiwalu orkiestr dętych w Guczy w Serbii. Występ Tsigunz Fanfara Avantura w Parku Jana Pawła II jest częścią corocznego festiwalu Akademia Gitary.

O godzinie 17:00 na scenie pojawi się jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia, Margaret. Na finał tegorocznej Pyrlandii wystąpi Krzysztof Krawczyk, który zaśpiewa swoje największe przeboje i z pewnością porwie publiczność do wspólnej zabawy tanecznej.