Teatr Polski warsztaty letnieJeszcze tylko dzisiaj możecie zgłosić się na lipcowe warsztaty teatralne, które odbędą się w Teatrze Polskim w Poznaniu. To kolejna edycja Polskiego Programu Warsztatowego, który jest organizowany już od dziesięciu lat. Co roku podczas wakacji grupa pasjonatów aktorstwa spotyka się na intensywnych zajęciach teatralnych, prowadzonych przez aktorów Teatru Polskiego i zaproszonych artystów.

– Jesteś amatorem teatru lub filmu? Kochasz występować i chcesz doskonalić swój talent? Z doświadczeniem, czy bez – zapraszamy Cię do udziału w wakacyjnym, intensywnym kursie aktorsko-filmowym! – zachęca Zuzanna Głowacka, koordynatorka projektu. – Uczestnicy warsztatów będą podzieleni na trzy grupy. Każda z nich, razem ze swoim opiekunem przygotowywać będzie jeden fragment finałowego spektaklu. Jednym z ważniejszych elementów warsztatów będzie profesjonalny plan zdjęciowy zaplanowany na drugi tydzień  zajęć. Podsumowaniem kursu będzie pokaz finałowy na Dużej Scenie Teatru Polskiego.

Warsztaty w blokach 1,5-godzinnych rozpoczynać się będą codziennie o godzinie 10:00 i trwać maksymalnie do godziny 19:00. Dokładny harmonogram zajęć uczestnicy otrzymają na tydzień przed rozpoczęciem kursu. Absolwenci warsztatów będą mieli możliwość dalszej współpracy z teatrem w charakterze statystów w spektaklach oraz filmach realizowanych do spektakli Teatru Polskiego w Poznaniu. Na warsztaty zapraszamy uczestników od 16. roku życia.

Program zajęć i szczegółowe informacje na temat warsztatów można znaleźć na stronie teatr-polski.pl. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać na adres zuzanna.glowacka@teatr-polski.pl do 30 czerwca.

[fot. materiały prasowe Teatru Polskiego w Poznaniu]