Parada sobótkowaW sobotę, 22 czerwca tereny nad Wartą zamienią się w przestrzeń wypełnioną nie tylko wodą, ale również ogniem. Noc przesilenia letniego połączy ze sobą te dwa żywioły tworząc wyjątkowy spektakl sobótkowy. Zaproszeni na Festiwal Światła nad Wartą artyści muzycy i animatorzy zaprezentują w przestrzeni nad Wartą swoje niepowtarzalne instalacje oraz muzyczne projekty w duchu pradawnych symboli.

Wydarzenie rozpocznie Parada Sobótkowa, która jak co roku przypłynie z brzegów Wildy na Cypel nad Wartą. Tuż przed zachodem słońca będziemy mogli podziwiać niezwykłe instalacje symbolizujące atrybuty poszczególnych osiedli w barwnym korowodzie „łodzi” z poznańskimi wodniakami i kajakarzami na pokładzie.

Na trasie festiwalu na publiczność będą czekały wizualno-muzyczne „przystanki”, które połączy ze sobą świętojańska opowieść, czerpiąca swoje inspiracje z odległych czasów, tradycji i symboli.

Dla najmłodszych uczestników festiwalu przygotowane będą atrakcje w postaci konkursów oraz animacji takich jak: wróżby, plecenie wianków, malowanie twarzy, a także szukanie skarbu.

Parada sobótkowa rozpocznie się około godziny 20:30 na poznańskiej Wildzie. Pokazy ogniowe odbędą się na mecie parady, czyli w Amfiteatrze w Parku Stare Koryto Warty, gdzie zabawa potrwa do późnych godzin nocnych.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.