Fisz Emade Tworzywo - RadarBracia Bartosz „Fisz” i Piotr „Emade” Waglewscy powracają! I po raz kolejny zaskakują i oczarowują słuchaczy. Album Radar wydany 8 marca to niezwyczajna płyta zmuszająca do drogi… tak w czasie, jak i w przestrzeni.

Po udanych trasach koncertowych w całej Polsce i świetnie przyjętej płycie Drony, Fisz Emade Tworzywo powrócili z nowym materiałem w zupełnie nowym, chociaż starym, stylu. Ta płyta to powrót do lat 80. minionego stulecia – do muzyki disco, do syntezatorów, ale i do klasycznego rocka. Radar to jedenaście utworów utrzymanych w klimacie retro, pozbawionych nadmiernej ilości instrumentów – jest nieco surowy, undergroundowy, żeby  nie powiedzieć, że garażowy. Nie oznacza to jednak, że jest to album nudny, czy wręcz monotonny. Wprost przeciwnie, inspiracje latami osiemdziesiątymi okraszone współczesnymi możliwościami, wnoszą na polski rynek muzyczny zupełnie nowe, bardzo oryginalne brzmienie. Pozornie proste dźwięki w rękach utalentowanych braci Waglewskich zamieniają się w perełkę, która wciąga słuchacza i zabiera w długą drogę do innego świata.

Radar to jedenaście utworów, których wspólnym mianownikiem jest rytmiczne bicie perkusji. To ono wyznacza kierunek i nadaje tempo tej muzycznej podróży w czasie. Podróży do miejsc nieznanych bądź zapomnianych, nieodkrytych i wciąż pełnych muzycznych tajemnic. Radar to jednak nie tylko rytmika, ale również duża melodyjność poszczególnych utworów, które wbijają się do głowy słuchacza podążając za nim krok w krok.

Gorąco przyjęty materiał z nowej płyty podczas wiosennej trasy koncertowej udowadnia, że muzyka Fisz Emade Tworzywo doskonale trafia do słuchaczy, szukających czegoś więcej niż popowa mieszanka serwowana przez stacje radiowe. Niesłabnąca popularność wspólnego projektu braci Waglewskich jest potwierdzeniem tego, że na polskim rynku muzycznym wciąż jest miejsce dla ambitnych, wielobarwnych projektów tworzonych z pasji i wypływających prosto z duszy artystów.

To bardzo dobra propozycja muzyczna, wyznaczająca nowy kierunek projektu Fisz Emade Tworzywo. Projektu, który z każdym kolejnym albumem zaskakuje słuchaczy i który wciąż ma wiele do powiedzenia w sferze muzycznej.