Cały Poznań UkuleleJuż w piątek, 31 maja rozpocznie się w Poznaniu trzydniowe święto niewielkiej gitary pochodzącej z Portugalii, a spopularyzowanej na Hawajach, czyli ukulele. To już trzecia edycja wydarzenia o dość oryginalnym tytule – Cały Poznań Ukulele.

Przez trzy dni w centrum miasta – na Placu Wolności, Starym Rynku, Dziedzińcu Wolności, a także w Meskalinie będą odbywały się koncerty, warsztaty, a nawet pokazy tańca hawajskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

W tym roku przed poznańską publicznością wystąpią między innymi: Ukuleleboboys z Francji, Ukus in Fabula z Włoch, Hummam Ammari z Jordanii, Peter Moss z Wielkiej Brytanii, Prof. Peter z Holandii, czy René Souček z czech. Nie zabraknie również rodzimych artystów, wśród których są Robert Gawron, Moc Aloha, Polish Ukulele, czy Przemysław „Śledziucha” Śledź i oczywiświe PPNOU, czyli Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele – pomysłodawca wydarzenia. Trzydniowe wydarzenie zwieńczy wspólny występ artystów z Polski, Wielkiej Brytanii, Francji i Holandi, czyli Great International Ukulele Band.

Szczegółowy program Trzeciego Festiwalu Cały Poznań Ukulele znajduje się tutaj.