Poznań PoetówJuż 14 maja rozpocznie się 9. edycja festiwalu Poznań Poetów, którego kuratorem jest prof. Piotr Śliwiński z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. To jedno z najważniejszych i największych wydarzeń naukowo-literackich tego typu w Polsce.

Festiwal Poznań Poetów charakteryzuje się dużym rozmachem; jest gościnny (wobec różnych poetyk, światopoglądów, środowisk) i wielojęzyczny, prowadzi systematyczną akcję edukacyjną wśród młodzieży, zaprasza miasto, wciąga media, wszelkimi sposobami dążąc do poszerzenia kręgu czytelników.

W trzydziestolecie przemiany symbolizowanej przez rok 1989 Poznań Poetów poświęcony będzie dwóm rodzajom pokoleniowego doświadczenia zapisanego w wierszach: młodości ocalonej w poezji pokolenia „brulionu” oraz zapowiadającej się w twórczości poetów i poetek najmłodszych. Przewodnim tematem Poznania Poetów będzie więc pytanie o młodość: Młodość ocalona? Młodość ocalająca?

W bogatym programie wydarzeń spotkania, konkursu, slam poetycki oraz pokazy filmowe i gala podczas której zostaną ogłoszeni laureaci Poznańskiej Nagrody Literackiej.

W tym roku, z powodu braku dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wprowadzamy karnet (10 zł) na wszystkie wydarzenia Festiwalu Poznań Poetów.

Szczegółowy program tegorocznej edycji Poznania Poetów jest dostępny tutaj.