Cała prawda o SezkspirzeCała prawda o Szekspirze

Gatunek: biograficzny

Produkcja: Wielka Brytania

Reżyseria: Kenneth Branagh

Scenariusz: Ben Elton

Obsada: Kenneth Branagh, Judi Dench, Ian McKellen…

Po tym, jak Globe Theatre spłonął podczas przedstawienia „Henryka VIII”, Szekspir wraca do żony Anne Hathaway. W Stratford spędza swoje ostatnie dni.

Iron Sky InwazjaIron Sky: Inwazja

Gatunek: sci-fi

Produkcja: Belgia / Finlandia / Niemcy

Reżyseria: Timo Vuorensola

Scenariusz: Timo Vuorensola / Dalan Musson

Obsada: Lara Rossi, Vladimir Burlakov, Tom Green…

Mija 20 lat od chwili, gdy inwazja kosmicznych nazistów doszczętnie zrujnowała Ziemię. Niedobitki ludzkości, które przetrwały nuklearną zagładę, opuściły planetę i znalazły schronienie w byłej bazie wroga na Księżycu. Wciąż jednak jest dla nich nadzieja. Okazuje się, że głęboko pod powierzchnią zniszczonej Ziemi znajduje się coś, co może uratować świat. Sprawę postanawia zbadać grupa śmiałków. Podczas wyprawy do wnętrza planety bohaterowie odkryją zdumiewającą prawdę, stojącą za powstaniem gatunku ludzkiego. Przyjdzie im też walczyć z sekretnym Towarzystwem Vril, pradawną rasą Reptilian i kontrolowaną przez nich armią dinozaurów.

Smętarz dla zwierzakówSmętarz dla zwierzaków

Gatunek: horror

Produkcja: USA

Reżyseria: Kevin Kolsch / Dennis Widmyer

Scenariusz: Jeff Buhler

Obsada: Jason Clarke, Amy Seimetz, John Lithgow…

Dr Louis Creed, po przeprowadzce z żoną i ich dwojgiem małych dzieci z Bostonu do wiejskiego Maine, odkrywa ukryte głęboko w lesie dziwne, tajemnicze cmentarzysko. Kiedy w rodzinie dochodzi do tragedii, Louis zwraca się z prośbą o pomoc do swego nieco dziwacznego sąsiada. Ich wspólne odkrycie będzie miało przerażające konsekwencje.

TranzytTranzyt

Gatunek: dramat

Produkcja: Francja / Niemcy

Reżyseria: Christian Petzold

Scenariusz: Christian Petzold

Obsada: Franz Rogowski, Paula Beer, Godehard Giese…

We Francji trwa inwazja nazistowska, a wojska są tuż przed Paryżem. W ostatniej chwili Georg ucieka z miasta i kieruje się do Marsylii. Dla bezpieczeństwa mężczyzna przejmuje tożsamość zmarłego pisarza, którego dokumenty posiada, w tym wizę umożliwiającą wyjazd do Meksyku. W oczekiwaniu na statek wywożący uchodźców z Francji Georg poznaje Marie, poszukującą swojego zaginionego męża – człowieka, pod którego podszywa się jej nowy znajomy.