Poznań za pół cenyDwunasty “Poznań za pół ceny” odbędzie się na zakończenie tegorocznej majówki w weekend 4-5 maja 2019 roku. Jego wyróżnikiem będzie różnorodność oferty turystycznej i liczne nowości.

Tegoroczny “Poznań za pół ceny” to około 140 różnorodnych atrakcji.

– Program jest dla nas samych niespodzianką. Choć mamy stałych partnerów, jak choćby Centrum Kultury Zamek, Nowe Zoo czy Muzeum Narodowe, to zawsze pojawiają się kolejni. Ten rok obfitował w nowości, prezentując różnorodność oferty turystycznej Poznania i okolic – mówi Wojciech Mania z PLOT, koordynator akcji.

Podczas pierwszego weekendu maja będzie można odwiedzić nowe Muzeum Historii Ubioru, a także wybrać się do Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki. Zachętą by pozostać dłużej w okolicach Poznania jest także Muzeum Przyrodnicze Wielkopolskiego Parku Narodowego lub Dziewicza Góra w Puszczy Zielonce, proponująca wystawę i obowiązkowe podziwianie panoramy z wieży widokowej (wstęp bezpłatny). Nie zabraknie chętnie odwiedzanych “klasyków”: Muzeum Narodowego z oddziałami, Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Muzeum Archeologicznego czy Bramy Poznania.

Do “Poznania za pół ceny” dołączyły w tym roku Międzynarodowe Targi Poznańskie. Okazją jest 90 rocznica największej imprezy targowej w historii miasta – Państwowej Wystawy Krajowej z 1929 roku, czyli PeWuKi. To wydarzenie znacząco wpłynęło na rozwój miasta, a jej historię i ślady będzie można poznać podczas specjalnej bezpłatnej wycieczki w sobotę, 4 maja.

– Program zawiera około 140 atrakcji. Po prostu nie da się ich wszystkich odwiedzić lub wypróbować w jeden weekend. Do Poznania po prostu trzeba wracać – dodaje Wojciech Mania z PLOT.