Avengers Koniec gryAvengers: Koniec gry

Gatunek: sci-fi

Produkcja: USA

Reżyseria: Anthony Russo / Joe Russo

Scenariusz: Christopher Markus / Stephen McFeely

Obsada: Robert Downey Jr., Chris Evans, Scarlett Johansson…

Po wymazaniu połowy życia we Wszechświecie przez Thanosa, Avengersi starają się zrobić wszystko co konieczne, aby pokonać szalonego tytana.

Mamy talent!

Gatunek: komedia

Produkcja: Norwegia / Szwecja

Reżyseria: Christian Lo

Scenariusz: Arild Tryggestad

Obsada: Tage Johansen Hogness, Jonas Hoff Oftebro, Jakob Dyrud…

Dwaj najlepsi przyjaciele, Grim i Axel, od zawsze marzą o udziale w największym skandynawskim festiwalu rockowym. Wspólnie grają w zespole – Los Bando, ale brakuje im basisty, a Axel, wokalista i gitarzysta, nie może zaśpiewać, bo jego głos jest fatalny, o czym Grim nie ma serca mu powiedzieć. Kiedy zostają zaproszeni do udziału w Festiwalu, muszą szybko znaleźć rozwiązanie. Przeprowadzają przesłuchanie, ale nie mają szczęścia ze znalezieniem odpowiedniego członka zespołu. Ich basistą zostaje więc dziewięcioletnia Thildie, która gra na wiolonczeli. Kierowcą, który ma dowieźć ich na festiwal ma być Martin – znany z talentu rajdowca, ale chłopcy nie wiedzą, że nie ma on prawa jazdy. Zespół wyrusza w szaloną podróż przez Norwegię. Ścigani przez rodziców i policję mają coraz mniej czasu aby zdążyć na festiwal i spełnić swe muzyczne marzenia.

Pewnego dniaPewnego dnia

Gatunek: dramat

Produkcja: Węgry

Reżyseria: Zsófia Szilágyi

Scenariusz: Zsófia Szilágyi / Réka Mán-Várhegyi

Obsada: Zsófia Szamosi, Leó Füredi, Annamária Láng…

Anna ma troje dzieci, męża, pracę, kredyt do spłacenia i jak to współczesna kobieta, zawsze brakuje jej czasu. Boryka się z różnymi terminami, składa rozmaite obietnice, dba o wszystkich i wszystko pamięta. Ale w tym całym zabieganiu ma świadomość, że nigdy nie dogoni męża. A chciałaby z nim tylko porozmawiać. Tymczasem czuje, że go traci. I że coraz rzadziej potrafi znaleźć usprawiedliwienie na taki stan rzeczy.  Mimo wszystko jednak w codzienności Anny jest miejsce nie tylko na nieznośną rutynę, ale także na doświadczenia delikatne i niepowtarzalne.

TerapiaTerapia

Gatunek: thriller

Produkcja: Niemcy

Reżyseria: Constanze Knoche

Scenariusz: Constanze Knoche / Leis Bagdach

Obsada: Stephanie Amarell, Godehard Giese, Karin Hanczewski…

To historia zbuntowanej 16-letniej Isabell, która przyjeżdża do małej wioski w polskich Sudetach. Nie będzie to jednak wakacyjny wypoczynek, bowiem przyjechała tutaj razem z matką na grupową terapię. Dziewczyna na początku jest sceptycznie nastawiona do pomysłu i nie chce współpracować, jednak z biegiem czasu angażuje się w zajęcia i integruje z innymi uczestnikami. Dzieje się to pod czujnym okiem terapeuty Einara, który wraz z żoną Julią zaczyna mieć coraz większy wpływ na nastolatkę. Gdy jedna z uczestniczek terapii znika bez śladu, Isabell zaczyna podejrzewać, że Einar ma z tym związek.

Vox LuxVox Lux

Gatunek: dramat

Produkcja: USA

Reżyseria: Brady Corbet

Scenariusz: Brady Corbet

Obsada: Natalie Portman, Jude Law, Stacy Martin…

Celeste była nastolatką, kiedy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy i zrobiła z niej gwiazdę muzyki pop. Od tej pory media śledziły każdy jej ruch, a jej kariera rozwijała się w cieniu zjawisk, które naznaczyły XXI wiek: ataków terrorystycznych, szkolnych strzelanin, medialnej rewolucji. Dzisiaj Celeste nie jest już tą samą osobą. Po skandalicznym incydencie, który o mały włos nie zrujnował jej kariery, chce wrócić na scenę. Musi ponownie zmierzyć się ze wspomnieniami sprzed lat, a w dodatku – przygotować się do wielkiej trasy koncertowej.

W rytmie KubyW rytmie Kuby

Gatunek: dokument

Produkcja: Kuba / USA

Reżyseria: T.G. Herrington / Danny Clinch

Scenariusz: T.G. Herrington

Obsada:

W rytmie Kuby opowiada historię słynnego nowoorleańskiego zespołu Preservation Hall Jazz Band, który odtwarza swoje muzyczne korzenie i odkrywa połączenie, które przebiega znacznie głębiej niż można to sobie wyobrazić. Dołącz do zespołu, który przemierza Kubę w poszukiwaniu rodzimej muzyki. Muzyki, która przyczyniła się do powstania jazzu w Nowym Orleanie. Zobacz, jak spotkania z najbardziej kultowymi muzykami Kuby prowadzą do spontanicznej i uduchowionej współpracy.