Międzypokoleniowy Chór Teatru Polskiego zaprasza wszystkich entuzjastów rodzinnego śpiewania na kolejną przygodę z muzyką. Tym razem uczestnicy przygotują wspólnie koncert na Dzień Dziecka.

– Tym razem skupimy się na repertuarze, który spodoba się zarówno dzieciom, jak i dziadkom czy rodzicom. Będziemy śpiewać kołysanki i melodie z polskich dobranocek – mówi Zuzanna Głowacka, koordynatorka projektu. – Na warsztatach mile widziane będą rodzinne duety takie jak – mama z córką, babcia z wnuczkiem, tata z synem… a także wszyscy chętni, którzy czują, że mają w sobie coś z dziecka. Z otwartymi ramionami przyjmiemy zarówno wielbicieli mruczenia pod nosem, jak również zaawansowanych i doświadczonych chórzystów.

Kołysankową edycję warsztatów chóralnych poprowadzi dyrygent Damian Kacner w towarzystwie asystentki Joanny Bardzkiej. Spotkania zaplanowano na cały maj, po to by 1 czerwca wykonać wspólny koncert na Dużej Scenie Teatru Polskiego. Projekt będzie podzielony na 3 bloki tematyczne: – blok dobranockowy adresowany do rodziców, blok kołysankowy adresowany do dzieci oraz blok finałowy skierowany do wszystkich słuchaczy.

Warsztaty odbywać się będą w Teatrze Polskim w Poznaniu przez cały maj. Całość projektu zakończy uroczysty koncert, który odbędzie się 1 czerwca o godzinie 16:00 na Dużej Scenie Teatru Polskiego.

By dołączyć do chóru, należy przesłać zgłoszenie (zawierające: imię, nazwisko, datę urodzenia, numer kontaktowy, adres e-mail oraz kilka zdań o sobie) na adres: chor@teatr-polski.pl do 4 maja 2019 roku. Warsztaty są przeznaczone dla osób w każdym wieku. Do projektu można dołączyć także w trakcie jego trwania zaczynając od bloku kołysankowego lub finałowego. Czytanie nut nie jest wymagane.