Andrea BocelliZ okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, na Stadionie Poznań wystąpi Andrea Bocelli. Będzie to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycznych w historii stolicy Wielkopolski. Koncert odbędzie się 11 maja 2019 roku. Organizatorami koncertu będą: agencja Prestige MJM oraz Marcelin Management, operator Stadionu Poznań.

– Cieszę się niezmiernie, że już dziś mogę zaprosić na to wyjątkowe spotkanie z artystą – mówi Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki.

– Mam nadzieję, że koncert na stadionie zgromadzi liczne grono miłośników muzyki operowej, jak i rozrywkowej – dodaje Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prof. Andrzej Tykarski.

Andrea Bocelli to światowej sławy włoski tenor, kompozytor, autor piosenek oraz  producent muzyczny, najbardziej znany z wykonywania utworów takich jak: Time to Say Goodbye (Con te partirò), Canto della Terra, Vivere,  czy Nessun dorma. Artysta od lat uznawany jest za najlepiej sprzedającego się śpiewaka operowego na świecie, jak również jednego z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki.

Jego dotychczasowe albumy sprzedały się w nakładzie ponad 80 milionów egzemplarzy. Wokalista znany jest również z wielu niezapomnianych duetów, między innymi z Celine Dion, Sarah Brightman oraz Luciano Pavarottim. Trudno wskazać drugiego wykonawcę muzyki poważnej, którego twórczość zajmowałaby nieprzerwanie tak wysokie miejsca na szczytach międzynarodowych list przebojów muzyki rozrywkowej. Włoski tenor zrobił imponującą karierę zarówno w świecie muzyki poważnej, jak i popularnej, a jego wpływ na współczesny przemysł muzyczny jest nie do przecenienia.

Artysta niezmiennie wypełnia fanami areny koncertowe na całym świecie. Andrea Bocelli wystąpi na stadionie, na którym swoje ligowe mecze rozgrywa Lech Poznań. To nie pierwszy raz, kiedy ten włoski artysta śpiewać będzie na piłkarskiej arenie. Robił to już kilkukrotnie – przed finałem Ligi Mistrzów w Mediolanie, czy też w czasie inauguracji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2000 roku w RPA. Sam Bocelli od lat pozostaje wielkim kibicem futbolu. Teraz artysta będzie miał okazję śpiewać na kolejnej arenie piłkarskiej, tym razem polskim Stadionie Poznań.