W piątek, 26 kwietnia rozpoczną się trzydniowe obchody Dni Ułana, które na stałe wpisały się w kalendarz poznańskich wydarzeń. W tym roku, po raz pierwszy obchody Święta 15. Pułku Ułanów Poznańskich oraz Zawody Militari odbędą się na łęgach nadwarciańskich, pomiędzy ulicami Piastowską, Bielniki i Jordana.

Tegoroczne Dni Ułana rozpoczną się Ogólnopolskimi Zawodami Kawaleryjskimi Militari oraz obchodami Święta 15. Batalionu Ułanów Poznańskich w Wędrzynie.

W sobotę, 25 kwietnia na nadwarciańskich łęgach odbędzie się festyn kawaleryjski z udziałem 17.WBZ i 15. Batalionu Ułanów Poznańskich, 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej i WKU Poznań. Na terenach nad Wartą odbędą się zarówno prezentacje statyczne, jak i dynamiczne. Sobotnie świętowanie zakończy Capstrzyk pod Pomnikiem 15. Pułku Ułanów Poznańskich oraz  Apel Poległych z udziałem Prezydenta Miasta Poznania i zaproszonych gości.

Tegoroczne Dni Ułana zakończą Msza św. za dusze poległych i pomordowanych Ułanów Poznańskich oraz uroczystości pod Pomnikiem 15. Pułku Ułanów Poznańskich. W samo południe odbędzie się również oficjalne ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców 29. Zawodów Militari. Przez całą niedzielę będzie także dostępna wystawa Ułani Poznańscy 1919 – 2019 w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym.