Felicjan AndrzejczakW sobotę, 13 kwietnia w poznańskim klubie Blue Note odbędzie się koncert inaugurujący specjalną, jubileuszową, trasę z okazji 40-lecia działalności artystycznej Felicjana Andrzejczaka. Jako gość specjalny wystąpi Izabela Trojanowska. Zapowiada się niezwykłe widowisko pełne wspomnień i emocji przygotowane specjalnie dla wielbicieli Felicjana oraz jego hitów, które na przestrzeni lat zjednały sobie wielu fanów.

Pierwsze amatorskie próby śpiewu – utwory z repertuaru Czesława Niemena, odbył w 1966 roku w technikum leśnym w Rzepinie. W roku 1970 zamieszkał w Świebodzinie, gdzie poznał grupę lokalnych muzyków, między innymi Andrzeja Rutkowskiego , z którym założył zespół C-4011. W 1977r. został laureatem Festiwalu Piosenki Radzieckiej.

W 1978 ukazał się jego jeden z największych przebojów, Peron łez. Utwór ten otworzył mu drogę do Koncertu Premier na festiwalu w Opolu. Otrzymane wyróżnienie sprawiło, że na stałe zagościł na zawodowej scenie. Pod koniec 1982 roku został zaproszony do współpracy z Budką Suflera, z którą nagrała takie przeboje jak: Jolka, Jolka pamiętasz, Czas ołowiu i Noc komety. Niestety, płyta, którą̨ nagrał wraz z Budką Suflera, nie ukazała się na rynku – do zespołu powrócił Krzysztof Cugowski i w 1984 roku, po przearanżowaniu utworów, powstał album z Cugowskim – Czas czekania, czas olśnienia.

W 1997 nagrał płytę Świat miłować z balladą Jak jeździec donikąd. Dwa lata później – ponownie z Budką Suflera nagrał utwór Piąty bieg, a w 2002 – album Zauroczenia. 17 czerwca 2006 ukazała się płyta Na prowincji, a trzy lata później – Biegnę jak maratończyk. W roku 2014 Felicjan Andrzejczak wydał album Czas przypływu. W 2015 wystąpił gościnnie na płycie Albo inaczej z interpretacją utworu Eldo – Stres.

Podczas jubileuszowego koncertu w Poznaniu, artyście towarzyszyć będą: Piotr Nowak /chórki, piano/, Joanna Dudkowska /chórki, gitara basowa/, Daniel Patalas /gitara elektryczna/ i Andrzej Mazurek /perkusja/.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.