Poznań Motor Show 2019 dobiegło końca. Czterodniowa impreza przyciągnęła do Poznania 146 718  osób, które zobaczyły ekspozycję przygotowaną przez 170 wystawców. Składało się na nią 5 salonów: samochodowy, motocyklowy, kamperowy, truck oraz detailingu. Zaprezentowano ponad 1000 pojazdów, które rozmieszczone były aż w 15 pawilonach. Na targach pokazano 60 modeli premierowych, w tym auta koncepcyjne.

Od wielu lat targi Poznań Motor Show to nie tylko wystawa motoryzacyjna, ale także szereg wydarzeń towarzyszących i atrakcji, wśród których były między innymi: Międzynarodowe zawody Stunt Wars Poland, Strefa Kobiet Motocyklistek „Speed Ladies”, konkurs w precyzyjnej jeździe kierowców autobusowych, czy Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników.

Również wystawcy zadbali o zwiedzających i zaproponowali im przeróżne atrakcje, takie jak: jazda samochodem w wirtualnej rzeczywistości na urządzeniu VR oraz możliwość wzięcia udziału w wyścigach samochodów elektrycznych sterowanych na podstawie odczytywanych fal mózgowych. Nie zabrakło też symulatora dachowania czy jazd testowych.

Spotkania z gwiazdami to jeden z takich elementów, bez których Poznań Motor Show nie byłby kompletny. Dzięki załodze TVN Turbo można było spotkać się z Kubą Bielakiem, Adamem Kornackim, Dagmarą Kowalczyk, Grzegorzem Dudą, Krystianem Plato.

Wszystkich, którzy nie mogą doczekać się już kolejnych premier, śmiałych i futurystycznych konceptów oraz kolejnych pojazdów zasilanych alternatywnie, zapraszamy za rok. Poznań Motor Show – największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowej odbędą się w dniach 26 – 29 marca 2020 roku.

[fot. Michał Porada]