Muzyczne pocztówki znad morza – Postcards From The Seaside, zabrzmiały w środowy wieczór w Auli UAM, gdzie wystąpiła Julia Pietrucha z zespołem. Koncert zgromadził liczną publiczność, która z nostalgią, ale i radością słuchała kolejnych dźwięków, zatapiając się w aksamitnym głosie wokalistki oraz delikatnych, akustycznych dźwiękach ukulele.

From The Seaside 2 był kontynuacją rozpoczętej w  ubiegłym roku trasy koncertowej, promującej drugi album artystki, Postcards From The Seaside, która zebrała bardzo pozytywne recenzje i umocniła pozycję Julii na polskim rynku muzycznym.

Poznański koncert był niezwykle różnorodny. Delikatne ballady przeplotły się z mocniejszym brzmieniem gitar, a folkowe melodie wypełniły Aulę UAM i zaczarowały słuchaczy. Magiczny klimat wieczoru zabarwił się szumem morza, po którym publiczność dryfowała wspólnie z artystką. Oprócz utworów z nowego albumu, Julia wykonała również nieco starsze piosenki pochodzące z poprzedniej płyty zatytułowanej Parsley.

Ważnym elementem poznańskiego występu, który dopełnił nadmorski klimat, a jednocześnie zbudował atmosferę intymności i kameralności była scenografia, na którą złożyły się nastrojowe lampy, model starego żaglowca i pływające nad sceną puchowe meduzy.

Na scenie towarzyszył Julii dobrze znany z wcześniejszych występów zespół instrumentalny w składzie: Kuba Jaźwiecki, Michał Lamża, Max Ziobro, Wojciech Gumiński, Joachim Łuczak, Robert Żelazko.

[fot. Michał Porada]