Strachy Na Lachy29 marca w klubie Tama wystąpi zespół Strachy Na Lachy. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Strachy Na Lachy to zespół powołany w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżamy Porno. W 2003 roku grupa podpisała kontrakt z niezależną wytwórnią fonograficzną SP Records. W grudniu tego samego roku ukazała się debiutancka płyta Strachy Na Lachy. W styczniu 2005 roku zespół rozpoczął pracę nad albumem Piła Tango. Pierwszym singlem z krążka był utwór Dzień Dobry, Kocham Cię, który do tej pory pozostaje najbardziej rozpoznawalnym singlem Strachów.

Wiosną 2006 roku zapadła decyzja o podjęciu prac nad projektem Kaczmarski – zamierzeniem grupy była próba zmierzenia się z piosenkami, do których słowa napisał jeden z najsłynniejszych polskich bardów – Jacek Kaczmarski. Grabaż nazwał projekt Zakazane piosenki. Grupa na długie miesiące 2007 roku zamknęła się w swojej pilskiej sali prób, gdzie wzięła na warsztat blisko 30 nowych utworów. Wiosną zapadła decyzja o pracy nad dwiema płytami: pierwszą, Autor z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, drugą z Zakazanymi piosenkami.

1 czerwca 2009 roku grupa rozpoczęła nagrywanie swojego piątego albumu, Dodekafonia. Pierwszym singlem z Dodekafonii była piosenka Żyję w kraju. Utwór został wybrany na singiel trochę na przekór ogólnie przyjętym zasadom – z uwagi na morze wulgaryzmów, które pojawia się w utworze zespół był przekonany, że popularność osiągnie on jedynie w sieci, więc tym większe było zdziwienie, kiedy ochoczo podchwyciły go stacje radiowe, czyniąc jednym z singli roku.

Po płycie !TO! na kolejne, premierowe piosenki Grabaża przyszło czekać blisko cztery lata. 29 września 2017 roku ukazał się szósty, i do tej pory ostatni studyjny album grupy – Przechodzień o wschodzie. Muzyka z tej płyty klimatem nawiązuje do pierwszego wydawnictwa. Dużo melodycznych, tanecznych rytmów oraz akustycznych brzmień składa się na termin „stoppop”, którym zespół charakteryzuje muzykę z Przechodnia. W przypadku tego albumu grupa po raz pierwszy w swej karierze powierzyła prace nad finalnym kształtem komuś z zewnątrz. Pierwszym singlem z płyty była piosenka Twoje motylki. Utwór był piosenką dnia w Trójce, wszedł również do głównego notowania trójkowej listy przebojów. Drugim singlem, który ukazał się 11 września 2017 roku jest piosenka Co się z nami stało.