High LifeHigh Life

Gatunek: dramat sci-fi

Produkcja: Francja / Niemcy / Polska / USA / Wielka Brytania

Reżyseria: Claire Denis

Scenariusz: Claire Denis / Jean-Pol Fargeau / Geoff Cox

Obsada: Robert Pattinson, Juliette Binoche, André Benjamin…

Monte wychowuje swoją córeczkę Willow w całkowitej izolacji na pokładzie statku kosmicznego. Stał się ojcem wbrew własnej woli – pobrano jego spermę i użyto jej do inseminacji Boyse. Kiedyś byli częścią załogi eks-więźniów i skazańców, których wysłano niczym króliki doświadczalne w kosmos, aby odnaleźli czarną dziurę najbliższą Ziemi. Teraz, po latach, na pokładzie pozostał sam Monte i jego córka.

KurierKurier

Gatunek: sensacyjny

Produkcja: Polska

Reżyseria: Władysław Pasikowski

Scenariusz: Władysław Pasikowski / Sylwia Wilkos

Obsada: Philippe Tłokiński, Patrycja Volny, Grzegorz Małecki

Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie. Nowy film Władysława Pasikowskiego to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego kuriera z Warszawy. Niezwykłe zdarzenia z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego to doskonały materiał na scenariusz.

Monument

Gatunek:

Produkcja: Polska

Reżyseria: Jagoda Szelc

Scenariusz: Jagoda Szelc

Obsada: Zuzanna Lit, Anna Biernacik, Paulina Lasota…

Uwikłani w tajemniczą sytuację studenci ulegają stopniowemu odczłowieczeniu, poniżani przez despotyczną menedżerkę hotelu i przymuszani do wykonywania niezrozumiałych dla nich zadań. Podejrzewają głębsze znaczenie tych wydarzeń, ale nie zdają sobie sprawy, że w tym hotelu czas i przestrzeń są pojęciami względnymi.

Niewidzialny chłopakNiewidzialny chłopak – Nowa Generacja

Gatunek: fantasy

Produkcja: Włochy

Reżyseria: Gabriele Salvatores

Scenariusz: Gabriele Salvatores / Ludovica Rampoldi / Stefano Sardo

Obsada: Ludovico Girardello, Kseniya Rappoport, Galatéa Bellugi…

Niewidzialny chłopak ma teraz 16 lat i zaczyna powoli odkrywać swą mroczną stronę. Spotkanie z biologiczną matką oraz siostrami Jeleną i Nataszą zmieni jego postrzeganie świata. Michele wraz z grupą innych superbohaterów włączy się w walkę z rosyjskim miliarderem, który pragnie uwięzić wszystkich, którzy dysponują super mocami, a następnie je od nich przejąć.

Próba

Gatunek: thriller

Produkcja: USA

Reżyseria: Daniel Robbins

Scenariusz: Zack Weiner

Obsada: Zachery Byrd, Phillip Andre Botello, Aaron Dalla Villa…

Grupa świeżo upieczonych studentów chcąc poprawić swoją reputację decyduje się na wstąpienie do popularnego, lecz kontrowersyjnego klubu. Warunki członkostwa przekraczają ich oczekiwania. Jak daleko zdołają się posunąć, aby uzyskać upragnioną popularność i akceptację rówieśników?

PrzemytnikPrzemytnik

Gatunek: dramat

Produkcja: USA

Reżyseria: Clint Eastwood

Scenariusz: Nick Schenk

Obsada: Clint Eastwood, Bradley Cooper, Laurence Fishburne…

Eastwood wciela się w rolę Earla Stone’a. To 80-kilkuletni mężczyzna, który nie ma grosza przy duszy, jest sam jak palec i grozi mu zajęcie przez bank zadłużonego biznesu. Właśnie wtedy otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. W ten prosty sposób Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. Dobrze sobie radzi. W zasadzie tak dobrze, że wielkość przewożonych przez niego ładunków rośnie w tempie wykładniczym, a sam Earl dostaje pomocnika. Jednak nie tylko on śledzi poczynania Earla. Nowy tajemniczy przemytnik znalazł się także na celowniku znanego ze swej determinacji agenta DEA Colina Batesa. Mimo że problemy finansowe Earla odchodzą w niepamięć, błędy popełnione przez niego w przeszłości zaczynają mu coraz bardziej doskwierać. Nie wiadomo jednak, czy zdąży je naprawić, zanim dobiorą się do niego organy ochrony porządku publicznego lub egzekutorzy kartelu.

Przepraszam, że przeszkadzamPrzepraszam, że przeszkadzam

Gatunek: komedia

Produkcja: USA

Reżyseria: Boots Riley

Scenariusz: Boots Riley

Obsada: Lakeith Stanfield, Tessa Thompson, Jermaine Fowler…

Dzisiejsze Oakland, czarnoskóry telemarketer Cassius Green odkrywa magiczny klucz do sukcesu w zawodzie. Tyle że szybko wpada w machinę sukcesu, która wprawdzie zapewnia mu finansowy sukces, ale psuje relacje z dziewczyną, Detroit, uliczną artystką, będącą częścią artystycznego kolektywu twórców w stylu Banksy’ego. Kiedy koledzy Cassiusa rozpoczynają strajk w sprawie ucisku, on ulega czarowi swego uzależnionego od kokainy szefa Steve’a Lifta, który proponuje mu pieniądze, o jakich Cassius nawet nie śnił.

Wszyscy wiedząWszyscy wiedzą

Gatunek: dramat

Produkcja: Francja / Hiszpania / Włochy

Reżyseria: Asghar Farhadi

Scenariusz: Asghar Farhadi

Obsada: Penélope Cruz, Javier Bardem, Ricardo Darín…

Po wielu latach nieobecności Laura wraz z dwójką dzieci powraca do rodzinnego miasteczka w Hiszpanii na wesele siostry. Podczas hucznej zabawy spotyka Paco, swoją wielką, pierwszą miłość. Imprezę przerywa zniknięcie Irene, nastoletniej córki Laury. Przy okazji poszukiwań na jaw wychodzą rodzinne tajemnice, o których wszyscy woleliby zapomnieć. W upalnym, sennym miasteczku pod powierzchnią czai się mrok. Wszyscy są podejrzani.