Orkiestra Antraktowa Teatru PolskiegoJuż w najbliższą niedzielę, 17 marca w Teatrze Polskim w Poznaniu odbędzie się koncert, jakiego jeszcze nie było! Czy batuta to instrument? Czy do muzyki orkiestrowej da się tańczyć? Dlaczego symfonia nie trwa tyle, co piosenka na YouTubie?

Odpowiedzi na te pytania padną podczas niedzielnego koncertu przeznaczonego dla najmłodszych, początkujących słuchaczy. Na Dużej Scenie wystąpi Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego pod batutą Adama Domurata. Muzycy zaprezentują niezwykłe wydawnictwo: Elementarz Koncertowy Orkiestry Antraktowej.

– Tym razem nauczymy się słuchać muzyki wszystkimi zmysłami, użyjemy naszej wyobraźni, a może też… wiedzy matematycznej! – zapowiada Zuzanna Głowacka, producentka i specjalistka ds. artystycznych w Teatrze Polskim. – Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma książeczkę Elementarz Koncertowy, która pozwoli na samodzielnie kontynuowanie muzycznych przygód w domu.

Niedzielny koncert rozpocznie się o godzinie 16:00 i jest przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7-9 lat. Po koncercie odbędą się warsztaty oraz spotkanie z Eweliną Chatłas – autorką książeczki.