The Game18 maja w klubie muzycznym B17 wystąpi legendarny amerykański raper – The Game, który zaprezentuje przekrojowy set swoich największych hitów z blisko 15-letniej działalności. Gościem specjalnym koncertu będzie ikona poznańskiego rapu – PEJA/SLUMS ATTACK. Artysta będzie promował swój ostatni album 25_godzin, ale nie zabraknie na pewno kilku szlagierów z poprzednich płyt.

The Game pochodzi z legendarnego Compton w Los Angeles. Młodego artystę dostrzegł po wydaniu pierwszego mixtape’u P.Diddy, jednak to Dr. Dre był szybszy i ściągnął młodociany talent do swojej wytwórni. W 2004 roku ukazał się debiut Game’a Untold Story i sprzedał się w ilości 82 000 kopii już w pierwszych trzech miesiącach.

Będąc w Aftermath Entertainment rozpoczął współpracę z 50 Centem i kolektywem G-Unit. W tamtym czasie powstało wiele hitów, które rozbrzmiewają na klubowych parkietach do dziś. Przebojowe single How We Do i Hate It or Love It zostały nominowane do nagrody Grammy, a płyta The Documentary okazała się takim hitem, że zadebiutowała na szczycie listy Billboard 200, a w 2005 roku była dziesiątym najlepiej sprzedającym się albumem w USA. Na całym świecie sprzedało się około pięciu milionów kopii, co stanowi zawrotne statystyki.

Od tamtego czasu The Game wydał jeszcze siedem albumów studyjnych, wiele mixtape’ów, kompilacji czy nawet soundtracków, współpracował z takimi artystami jak: Lil Wayne, Skrillex, Chris Brown, Tyga, Wiz Khalifa, 2 Chainz, Yo Gotti. Przez lata raper również udzielał się aktorsko, wystąpił w kilku filmach, a w 2004 użyczył głosu do kultowej gry GTA: San Andreas. W mainstreamie artysta przez lata był w absolutnym topie, a żaden z jego dotychczasowych albumów studyjnych nie zszedł poniżej 6. miejsca w debiucie na liście Billboard 200.

W stolicy Wielkopolski pojawi się po raz pierwszy, a na scenie spotka się z lokalną legendą – Peją/Slums Attack, który będzie gościem specjalnym tego wieczoru. To będzie historyczne wydarzenie w Poznaniu! Temperaturę koncertu podnosi fakt, że w tym roku zapowiadana jest premiera nowego i zarazem ostatniego w historii  – jak twierdzi The Game, albumu amerykańskiego artysty.

Poznański koncert w klubie B17 rozpocznie się o godzinie 19:00.