Jazzowa Scena Sezamu - Jarek Kostka8 lutego w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym odbędzie się kolejna odsłona cyklu Jazzowa Scena Sezamu. Tym razem publiczności zaprezentuje się Jarek Kostka i zaproszeni przez niego goście: Jan Adamczewski, Piotr Max Wiśniewski, Waldemar Franczyk. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Twórczość fińskiego kompozytora Jeana Sibeliusa i norweskiego Edwarda Griega oraz skandynawska muzyka ludowa zainspirowały poznańskiego muzyka Jarka Kostkę do stworzenia projektu Nordic Sounds. Zafascynowany muzyką nordycką, wnikliwie wybrał utwory, przearanżował je i wydobył z nich to „coś”, co stanowi podstawę jazzowej improwizacji.

– Powściągliwość i liryzm muzyki skandynawskiej głęboko porusza wrażliwość muzyków i otwiera szerokie spektrum – mówi artysta.

Jarek Kostka to niekonwencjonalny, wszechstronny pianista jazzowy, aranżer, organista, kompozytor i nauczyciel. Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu w klasie teorii muzyki. Jest wykładowcą improwizacji muzycznej oraz nauczycielem kompozycji w Szkole Muzycznej II stopnia w Poznaniu. Tworzy muzykę do spektakli teatralnych, komponuje i aranżuje muzykę chóralną dla Affabre – The Chamber Singers, Chóru Kameralnego Collegium Cantorum i Chóru Kameralnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest twórcą i kierownikiem artystycznym zespołów After Four, Con Alma i Combo Latino. Inicjował i aranżował takie projekty muzyczne jak: Św. Hildegarda do poznania, Chopin Profanum, Komeda Intensive Silence, Flamenco Meets Jazz, Sekwencje. Współpracował z wieloma znanymi artystami, wśród których należy wymienić: The Platters, Joe Williamsa, Urszulę Dudziak, Michała Urbaniaka, Hannę Banaszak, Grażynę Łobaszewską, Piotra Schultza i Ewę Urygę.

Do projektu Nordic Sounds Jarek Kostka zaprosił znakomitych muzyków: saksofonistę Jana Adamczewskiego, kontrabasistę Piotra Maxa Wiśniewskiego i perkusistę Waldemara Franczyka.