Kasia Kowalska19 lutego w Auli UAM wystąpi Kasia Kowalska, która promuje swój najnowszy album, Aya. Koncert tej wyjątkowej artystki rozpocznie się o godzinie 19:00.

Choć od wydania pierwszej płyty Kasi Kowalskiej, Gemini minęło już blisko ćwierć wieku, a w jej życiu wydarzyło się bardzo wiele, to pewne rzeczy pozostały niezmienne: jej niespotykana wrażliwość, miłość do muzyki i pasja, z jaką ją tworzy oraz wykonuje.

Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów artystki, jak chociażby Prowadź mnie, Co może przynieść nowy dzień, Antidotum, A to co mam, Coś optymistycznego, To co dobre, a także utworów z najnowszej płyty, która ujrzała światło dzienne w czerwcu 2018 roku.

Aya to pierwszy od 10 lat studyjny album Kasi Kowalskiej i dziesiąty w jej dotychczasowym dorobku. Premiera krążka zbiegła się z 25-leciem pracy artystycznej wokalistki. W trakcie przerwy od nagrań, Kasia skupiła się na wychowaniu syna. Podróżowała również po całym świecie. Odwiedziła między innymi Brazylię, Indie i Kolumbię. Inspiracje dźwiękami i kulturami z różnych zakątków globu doskonale słychać na albumie Aya.

Utrzymane w alt-folkowym klimacie utwory przynoszą wewnętrzne ukojenie, opowiadają o uzdrawiającej sile miłości, a także są próbą rozliczenia z przeszłością. Artystka zadedykowała swoją najnowszą płytę niedawno zmarłemu ojcu. Ale to nie jedyny aspekt, który sprawia, że podczas słuchania nowego albumu można przeżyć wiele wzruszeń.

Wydawnictwo promuje singiel Alannah (tak niewiele chcę) oraz tytułowa Aya.