Poznańskie instytucje kultury w pełni solidaryzują się z mieszkańcami Gdańska i w związku z ogłoszoną przez Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka trzydniową żałobą oraz w związku z sobotnim pogrzebem Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza odwołują najbliższe wydarzenia kulturalno-rozrywkowe.

Teatr Muzyczny w Poznaniu nie wystawi spektakli Nie ma jak lata 20., lata 30. zaplanowanych na 17, 18 i 19 stycznia. Odwołany został również Krakowski Salon Poezji z udziałem Artura Barcisia, który został przeniesiony na 27 stycznia.

Teatr Polski w Poznaniu odwołuje spektakle Ojczyzna w dniach 17 i 19 stycznia. Pieniądze za bilety na odwołane spektakle można odbierać w kasie Teatru Polskiego w Poznaniu.

Również Teatr Wielki w Poznaniu odwołał spektakl Śpiewacy norymberscy, który miał być wystawiony w sobotę, 19 stycznia

Teatr Nowy w Poznaniu odwołał spektakle zaplanowane na 18 i 19 stycznia. Dwa z przedstawień zostały przełożone na niedzielę, 20 stycznia: Osiecka. Byle nie o miłości zostanie wystawiony o godzinie 16:00 na Scenie Nowej, a Porno. Kiedy władza decyduje kim jesteś o godzinie 19:30 na Trzeciej Scenie. Jednocześnie 17 stycznia Teatr Nowy pokaże sztukę Baba-dziwo – argumentując swoją decyzję tym, że jest to ważny i potrzebny głos w toczącej się w Polsce dyskusji, wywołanej ostatnimi tragicznymi wydarzeniami.

W sobotę 19 stycznia w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu odwołane zostają wszystkie wydarzenia: warsztaty w ramach Strefy Zabawy, seans festiwalu Sputnik oraz spektakl Fioletowa krowa. Seans festiwalu Sputnik będzie można zobaczyć następnego dnia, w niedzielę 20 stycznia o godzinie 16:00. Spektakl Fioletowa krowa zostaje przeniesiony na 23 lutego na godzinę 18:30. Natomiast informacja o warsztatach Strefy Zabawy zostanie wkrótce umieszczona na stronie internetowej CK Zamek.