fot. marek kromski K Noworoczny 20118  (3)

Utwory zespołu The Beatles i najpiękniejsze utwory z bajek usłyszymy podczas Koncertu Noworocznego Gminy Tarnowo Podgórne, który odbędzie się w sobotę, 12 stycznia o godzinie 17:00 w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym.  Koncert pod honorowym patronatem Wójta Gminy Tarnowa Podgórnego odbędzie się już po raz 15.

Pierwszy odbył się w styczniu 2005 roku w sali widowiskowej Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym, podczas którego wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne. Pomysłodawcą koncertu był ówczesny Wójt Kazimierz Marchlewski. Po dwóch latach, ze względu na coraz większe zainteresowanie publiczności, trzeba było zamienić Dom Kultury na halę OSiR. W 2008 roku do Orkiestry dołączyły Mażoretki. W kolejnych latach na tarnowskiej scenie gościły takie gwiazdy jak: Krystyna Prońko, Grażyna Brodzińska, Zbigniew Wodecki, Wiesław Ochman i Orkiestra Le Quattro Stagioni. W 2013 roku powróciliśmy jednak do prezentacji rodzimych artystów. Scena do dziś należy do Młodzieżowej Orkiestry Dętej, która wprawdzie zaprasza do udziału znakomitych zawodowych solistów, ale przede wszystkim dzieli ją z innymi zespołami Gminnego Ośrodka Kultury Sezam. W pamięci mamy znakomite układy Mażoretek, pięknie zatańczony walc ZPiT „Lusowiacy”, układy DZPiTL „Modraki” do świątecznych utworów wykonywanych przez Orkiestrę, czy niezapomniany występ Teatru Tańca „Sortownia” do utworu z filmu Piraci z Karaibów. Także w 2013 roku koncert został wzbogacony o Galę Aktywni Lokalnie podczas której uhonorowani zostają ludzie zasłużeni dla gminy Tarnowo Podgórne.

Repertuar wydawałoby się, z dwóch różnych bajek, ale świadczy to tylko o wszechstronności naszych młodych muzyków. Dyrygent Orkiestry – Paweł Joks zapowiada, że tradycyjnie pierwszą część koncertu wypełnią upominki muzyczne dla nagrodzonych w Gali Aktywni Lokalnie. W tym roku będą to przeboje zespołu The Beatles. Podczas drugiej część koncertu zatytułowanej Witajcie w naszej bajce, zabrzmią między innymi utwory z takich filmów jak Mustang czy Pocahontas. Z Orkiestrą wystąpią młode utalentowane solistki Julia Mróz, Amelia Kurantowicz i Hanna Sztachańska.

[fot. Marek Kromski]