Jacek Cygan - Białanie„Święta mają coś z bajki” – śpiewa Edyta Geppert na płycie Białanie wydanej pod koniec listopada przez Wydawnictwo Agora. Bajkowy jest też muzyczny świat, do którego zabierają nas Jacek Cygan i jego muzyczni goście – przyjaciele. 

Album zawiera kolędy, pastorałki i zimowe piosenki Jacka Cygana, śpiewane przez największe gwiazdy polskiej estrady: Ryszarda Rynkowskiego, Grażynę Łobaszewską, Igora Herbuta, Annę Jurksztowicz, zespoły Zakopower, Varius Manx i De Mono z gościnnym udziałem Pauliny Sykut-Jeżyny. Czternaście nastrojowych utworów doskonale odzwierciedlają atmosferę najpiękniejszych i najcieplejszych świąt, jakim niewątpliwie jest Boże Narodzenie.

Płyta Białanie jest muzycznym spotkaniem Jacka Cygana z największymi polskimi kompozytorami i wokalistami, które trwa już od ponad trzydziestu lat. Wspólne kolędowanie zaczęło się od utworów Na stary rok napisanego dla Grażyny Łobaszewskiej i pięknej Kolędy rozsianych po świecie z muzyką Seweryna Krajewskiego, a kończy się najnowszymi zimowymi piosenkami nagranymi przez zespół Zakopower – tytułowe Białanie oraz przez Igora Herbuta, którego słyszymy we wzruszającej Pastorałce łemkowskiej.

Edyta Górniak i Krzysztof Antkowiak śpiewają „…spójrz na świat – jak z bajki cały jest” i właśnie bajkowa jest płyta Białanie, która oddaje magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Nastrojowe, spokojne, pełne rodzinnego ciepła i zapachu choinki piosenki wprowadzają słuchacza w magiczny, śnieżnobiały, pełen blasku świec świąteczny czas. Jednocześnie są doskonałym towarzyszem na wspólne rodzinne święta przy stole – pachnące miłością, radością i nadzieją.

Album Białanie jest pełnym ciepła prezentem od Jacka Cygana i artystów, którzy od wielu lat z nim współpracują, tworząc magiczne piosenki przenoszące słuchaczy w świat jak z bajki.