GomorW sobotę, 15 grudnia w klubie U Bazyla odbędzie się coroczna impreza GOMOR Xmass Party. Na scenie wystąpią: Gomor, Cochise, Bonesetter, Penerra i Heavyweight. Początek koncertu o godzinie 18:00.

Zespół GOMOR powstał w 1988 roku w Poznaniu z inicjatywy ówczesnych technicznych Turbo & Wolf Spider. Zadebiutował udanym i szokującym występem podczas Metalmanii 89′ – z tego też okresu pochodzą pierwsze nagrania zespołu. Po wielu latach zawieszenia Popcorn (Acid Drinkers) i Compass (Syndicate, RH Blue) na jednej z wielu imprez postanowili reaktywować GOMOR, co zaowocowało nagraniem albumu Apocalyptic Rise. Krążek wydany w 2012 roku zawiera 11 ostrych i dynamicznych metalowo-rock’n’roll’owych kompozycji. Album został bardzo dobrze przyjęty przez media i słuchaczy, a Gomor został okrzyknięty mianem „polskiego Motörhead”, głównie za sprawą wokalu Compassa.  Obecnie GOMOR, w zmienionym składzie, kontynuuje heavy rockowe dzieło z wykopem miażdżącym i wgniatającym w ziemię brzmieniem.

Zespół Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. Grają muzykę będącą połączeniem rocka, metalu i grunge’u. Dorobek zespołu, poza debiutanckim demo 9, obejmują: płyta Still Alive, cover Danzig’a Lick the blood off my hands, który ukazał się na kompilacji Tribute to Danzig – Dark side of the blues, Back to Beginning, 118, The Sun Also Rises For Unicorns. 2 marca 2018 roku ukazała się piąta płyta zespołu zatytułowana Swans & Lions.

Bonesetter reprezentuje twardy i żywiołowy rock’n’roll w nowoczesnej formie. Istnienie zespołu zapoczątkował w 2010 gitarowy duet – gitarzysta Franz Schröter i Hendrik Labisch, który wzbogacił brzmienie swoim oryginalnym głosem. W roku 2012 do zespołu doszedł perkusista Martin „The Animal” Raffael, a w roku 2013 do zespołu dołączyła basistka Steffani Michaela. W roku 2017 zespół nagrał swoją pierwszą płytę One Way Top Speed, zawierającą 12 masywnych Rock and Rollowych kawałków.

Penerra to skład metalowy, odwołujący się w swojej muzyce zarówno do klasyki gatunku, jak i do nowszych brzmień. Twórczością Penerry mogą zainteresować się zarówno fani Black Sabbath, Deep Purple czy zespołu Metallica, ale także zwolennicy Rammsteina, Fear Factory lub Sepultury. Penerra łączy w swym materiale ciężkie riffy, szybkie thrash’owanie, mocną, punktującą linię perkusji, ciężki bas oraz zróżnicowane linie wokalne, a wszystko jest okraszone melodyjnymi solówkami Macieja Jahnz.

Heavyweight to rockowa energia, która łączy w sobie solidną sekcję rytmiczną, melodię, energię i różnorodność. Jako zespół mają za sobą udział w wielu festiwalach i przeglądach (często z wyróżnieniami), a także niezliczoną liczbę koncertów w całym kraju – tak autorskich, jaki i suportów. Dyskografia Heavyweight obejmuje dwie autorskie płyty: Czarny Punkt oraz Niespokojne Otoczenie. Erę nowożytną w swojej działalności, liczą od chwili pojawienia się w składzie nowej krwi – żywiołowej i zadziornej frontwoman, co dodaje pazura wysiłkom werblisty i strunowców.