Nostalgia Festival 2018Ponad 2 000 osób wzięło udział w blisko 20 wydarzeniach 11. edycji Nostalgia Festival Poznań. W tym roku nostalgiczna publiczność jako pierwsza wysłuchała jednego wieczoru wszystkich utworów z najnowszej płyty Pianohooligana, uczestniczyła w wyjątkowym, całodziennym maratonie z muzyką Gii Kanczelego, filmem, rozmową i posiłkiem oraz usłyszała polskie kolędy zaśpiewane w języku arabskim przez Barabę Kingę Majewską i zagrane przez Marcina Maseckiego.

Siedemnastogodzinny program wypełnił drugi dzień festiwalu. Od godzin porannych do północy w murach Kościoła oo. Jezuitów uczestnicy wysłuchali czterech koncertów Orkiestry Collegium F pod batutą Marcina Sompolińskiego, która zagrała cykl „modlitw” Gii Kanczelego Życie bez Bożego Narodzenia. W przerwach były wspólne posiłki, spotkania i rozmowy.

Nostalgię zakończyła premiera płyty Barbary Kingi Majewskiej i Marcina Maseckiego Taratil ‚id al-milad – wyjątkowych kolęd śpiewanych w języku arabskim.

– Jedenaście lat proponujemy słuchaczom i widzom Nostalgia Festival Poznań muzykę, która ma w sobie dużą dawkę emocji i daje wyjątkowe przeżycia. To, co jest dla nas ważne przy przygotowywaniu programu każdego kolejnego festiwalu to to, że chcemy pokazać rzeczy których nie można zobaczyć na innych festiwalach. Dlatego tak jak w poprzednich edycjach Nostalgii tak i w tym roku słuchaliśmy projektów przygotowanych przez uznanych artystów specjalnie na nasz festiwal. Takie działanie jest możliwe dzięki wsparciu sponsorów – Grupie Ciech i Tempus Leasing oraz instytucji samorządowych – Miasta Poznań i Samorządu Województwa Wielkopolskiego. W imieniu uczestników festiwalu, po prostu dziękujemy za współpracę w tym roku – podkreśla Michał Merczyński, dyrektor Nostalgia Festival Poznań.