Ania_TheBestOf_plyta_558x700_ev29 listopada w Sali Ziemi MTP wystąpi jedna z najbardziej charakterystycznych wokalistek polskiej sceny – Ania Dąbrowska. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Każdy z sześciu dotychczasowych albumów studyjnych Anny Dąbrowskiej pokrył się platyną, potwierdzając jej niezwykłe wyczucie uniwersalnie przebojowych melodii, trafiających do serc wymagających słuchaczy, które w tak niepodrabialny sposób ze szczyptą melancholii śpiewa swoim ciepłym, pastelowym głosem. Uznanie dla jej talentu wyraża cała branża muzyczna – Dąbrowska nagrodzona została dziewięcioma Fryderykami, a melodie i teksty jej autorstwa mają w swoim katalogu Maryla Rodowicz, Monika Brodka, Beata Kozidrak, Ania Wyszkoni, Andrzej Piaseczny czy Krzysztof Krawczyk. Nigdy jednak nie goniła na siłę za trendami i przebojami, konsekwentnie idąc własną drogą. Wiele razy potrafiła wymyślić na nowo swoją muzykę, podejmując odważne decyzje. Gdy ostatnio wymieniła współpracowników i dokonała ryzykownej, stylistycznej wolty, nikt nie miał wątpliwości, że jest u steru i wciąż odciska w piosenkach swoje własne emocje oraz rozległe inspiracje. Wydana w ubiegłym roku płyta Dla naiwnych marzycieli nagrodzona została Fryderykiem za najlepszy album pop, a pochodzący z niej singiel W głowie zdominował radiowe playlisty. Wszystkie rekordy pobiła jednak piosenka nagrana do filmu, Porady na zdrady (Dreszcze) to największy przebój w jej karierze od czasu debiutanckiego Tego chciałam.

The Best Of to kolejne, wyjątkowe wydawnictwo Ani Dąbrowskiej. Kompilacja największych przebojów zawiera 15 utworów, pokazujących pełen przekrój i ewolucję muzycznego stylu Artystki. Listę utworów otwierają single z jej avant-popowego, delikatnie elektronicznego debiutu. Znajdziemy na niej także wszystkie przeboje z okresu fascynacji stylem retro – akustyczne, nawiązujące do polskiej muzyki lat 60. i 70. piosenki z Kilku historii na ten sam temat, nieco bardziej eklektyczne, zagłębiające się raz w estetykę lat 50., raz w epokę disco utwory z jej trzeciego albumu, a także Bang Bang z albumu Ania Movie z filmowymi piosenkami. Nie zabrakło także utworów z dwóch płyt, na których Ania zwróciła się w kierunku współczesnego popu – bardziej alternatywnej, słodko-gorzkiej Bawię się świetnie oraz przebojowej, podwójnie platynowej Dla naiwnych marzycieli. Na płytę trafiły również dwa radiowe hity, czyli filmowy Porady na zdrady (Dreszcze) oraz Nieprawda w remixie Gromieego.

Podczas poznańskiego koncertu Artystka zaprezentuje kompilację swoich największych przebojów.