Koncert zaduszkowy30 października o godzinie 17:00 i 19:30 w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbędzie się 6. Edycja Koncertu Zaduszkowego Pamiętamy…. Orkiestra św. Marcina wraz z baletem Teatru Muzycznego w Poznaniu, wykonają Historię Żołnierza Igora Strawińskiego. Za choreografię odpowiedzialna jest Paulina Wycichowska, w rolę narratora wcieli się Radosław Elis. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Miasta Poznania, a Partnerami Koncertu Teatr Muzyczny w Poznaniu.

Podczas Koncertu Zaduszkowego odbędzie się premiera płyty Śpiewanki Wielkopolskie. Nagranie zostało zarejestrowane w dniu 22 czerwca 2018 r. podczas koncertu upamiętniającego 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego oraz 1050-lecia biskupstwa poznańskiego. Tego dnia blisko 20 000 osób zebrało się na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, aby wysłuchać utworów związanych z powstaniem i tradycją niepodległościową, zakorzenioną w Wielkopolsce. Wszystkie utwory zostały przygotowane w nowych aranżacjach Radosława Matei oraz Michała Łaszewicza, który był kierownikiem muzycznym koncertu. W wydarzeniu wzięli udział soliści i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu, Chór Akademicki UAM oraz zaproszeni goście, a publiczność włączyła się we wspólne śpiewanie. Na płycie znajdą się takie utwory jak: Wojenko, wojenko, cóżeś ty za pani, Marsylianka Wielkopolska, Gdy szedłem raz od Warty czy Wśród nocnej ciszy pod Lwowem.

Jednocześnie Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na koncert Śpiewanki Wielkopolskie, który odbędzie się 27 grudnia o godzinie 16:00.  Artyści zaprezentują utwory przywołujące odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. Utwory w specjalnie przygotowanych, nowoczesnych aranżacjach wykonają artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz zaproszeni goście. Koncert wpisuje się w plan obchodów 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego i bezpośrednio poprzedza uroczystość przed pomnikiem Powstańców.