Imieniny ulicyTegoroczne Imieniny Ulicy Święty Marcin będą wyjątkowe i bardzo uroczyste, ponieważ przypadają w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Korowód Św. Marcina wyruszy z Międzynarodowych Targów Poznańskich i przejdzie ulicą Bukowską przez Rondo Kaponiera do sceny usytuowanej na Placu Adama Mickiewicza. Wezmą w nim udział animatorzy, artyści uliczni, muzycy, grupy rekonstrukcyjne oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, szkół i grup nieformalnych. Reprezentowane będą poznańskie dzielnice: Stare Miasto, Łazarz i Jeżyce. W namiocie przed Zamkiem odbędą się warsztaty rodzinne dla świętujących poznaniaków oraz gości. Przy Alei Niepodległości można będzie wziąć udział w kiermaszu rogali świętomarcińskich, nie zabraknie też stoisk z rękodziełem artystycznym. Wieczorem zagra zespół Lao Che, po którym niebo nad miastem rozświetli pokaz laserowy.

Na wszystkie wydarzenia Imienin Ulicy wstęp jest wolny!

Szczegółowy program obchodów Imienin Ulicy święty Marcin

godzina 10:30 – 13:00 warsztaty dla całych rodzin / namiot przed Zamkiem

godzina 11:00 – 21:00 kiermasz rogala / Al. Niepodległości oraz Św. Marcin

godzina 12:00 – 20:00 pokaz filmów o dawnym Poznaniu / Sala Wielka CK Zamek

godzina 13:30 korowód

godzina 14:00 przekazanie kluczy do miasta z udziałem Prezydenta Miasta Poznania / Pl. A. Mickiewicza

godzina 14:15 koncert grupy Koło Jana

godzina 14:30 koncert zespołu Bubliczki

godzina 15:00 – 18:00 warsztaty z budowania Demonstronu dla młodzieży i dorosłych

godzina 20:00 koncert zespołu Lao Che

ok. godziny 21:30 pokaz laserowy

Imieniny Ulicy 2018 są częścią całorocznego programu „Pochwała Wolności” w Centrum Kultury Zamek. Jego istotą jest refleksja nad ideą wolności oraz budowanie świadomej, aktywnej i odpowiedzialnej wspólnoty.