Gregorian (2)

Z przyczyn techniczno – budowalnych, wskutek zdarzenia, do którego doszło w dniu dzisiejszym (tj. we wtorek, 27 listopada), w trosce o bezpieczeństwo uczestników impreza została odwołana!

27 listopada w poznańskiej Sali Ziemi wystąpi uwielbiany przez publiczność chór Gregorian. Publiczność usłyszy najbardziej znane utwory muzyki pop i rock  poddane wyjątkowym interpretacjom i charakterystycznej gregoriańskiej mieszance średniowiecznego brzmienia. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Bogaty repertuar grupy zawiera takie utwory jak: So Sad, Nothing Else Matters, Moment of Peace , Join Me, Voyage Voyage, Sadeness, Angels, Forever Young, Let Down, Fix You i wiele innych. Wraz z grupą na scenie wystąpi gościnnie znakomita wokalistka, młodsza siostra Sarah Brightman – Amelia Brightman. Trasa została przygotowana z wielkim rozmachem, a program artystyczny utrzymany jest w nadzwyczajnej gregoriańskiej atmosferze. Nie zabraknie zapierającej dech w piersi choreografii, spektakularnych efektów scenicznych z użyciem ognia, świateł i pirotechniki.

Chór Gregorian powstał na początku lat 90. XX wieku. Światowym sukcesem okazał się  oryginalny pomysł znanego producenta muzycznego, Franka Petersena – połączenie średniowiecznych chorałów gregoriańskich z współczesną muzyką pop i rock. Już pierwszy album grupy – Masters of Chant, przyniósł jej ogromną popularność –  status Złotej Płyty w 6 krajach Europy, a w Portugalii okrył się platyną. Rok później zespół wydał drugi album – Masters of Chant – Chapter II. Płyta została wydana w 19 krajach i powtórzyła niebywały sukces, zdobywając złoto w 8 krajach Europy i platynę w Finlandii.

W dorobku zespołu są również takie pozycje jak album The Dark Side, na którym pojawiły się cięższe brzmienia, czy Gregorian Christmas: Chants & Motets – alternatywa do tradycyjnej muzyki bożonarodzeniowej.