IMG-2034Już w najbliższy poniedziałek, 1 października, będzie się działo muzycznie przed Teatrem Polskim w Poznaniu. Okazją jest Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony tego właśnie dnia. A Teatr Polski ma się czym chwalić – w ostatnich latach zostało tu zainicjowanych wiele działań muzycznych, w których uczestniczą miłośnicy muzyki wokalnej i instrumentalnej.

– Ich wspólnym mianownikiem jest to, że do udziału zapraszani są zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, a każda próba ma charakter otwartych muzycznych warsztatów – mówi Zuzanna Głowacka, specjalistka ds. artystycznych Teatru Polskiego i producentka projektu. – W repertuarze znaleźć można utwory znane i lubiane, a na koncerty przychodzą tłumy słuchaczy.

W Międzynarodowy Dzień Muzyki – po raz pierwszy na dziedzińcu Teatru Polskiego w Poznaniu – zaprezentowane zostaną wszystkie muzyczne projekty.

– Będzie rozrywkowo i klasycznie, instrumentalnie i wokalnie, w grupie oraz solo – zapewnia Zuzanna Głowacka. – Zapraszamy na dźwiękową ucztę przed Teatrem Polskim.

Tego dnia poznaniacy będą mieli okazję usłyszeć koncert kwintetu dętego Orkiestry Antraktowej, samej Orkiestry Antraktowej pod batutą Adama Domurata oraz Chóru Międzypokoleniowego. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w przestrzeni przed Teatrem Polskim w Poznaniu – na dziedzińcu, przed wejściem głównym i przed wejściem do Malarni. W razie niepogody wszystkie koncerty zostaną przeniesione do Malarni Teatru Polskiego.

Międzynarodowy Dzień Muzyki w Teatrze Polskim w Poznaniu

godzina 17:30 – koncert Kwintetu Dętego Orkiestry Antraktowej

godzina 18:00 – koncert Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego w Poznaniu

godzina 18:30 – koncert Międzypokoleniowego Chóru Teatru Polskiego z towarzyszeniem zespołu Smutne Piosenki