Jezioro pełne łezWakacje dobiegają końca, turyści pakują swoje walizki i wracają do swoich domów, ośrodki wypoczynkowe powoli pustoszeją, a mazurskie miasteczka i wsie przygotowują się do cichego sezonu jesienno-zimowego. Spokój i beztroskę przerywa seria brutalnych morderstw. Wszystkie dowody wskazują, że zabójcą jest młody chłopak – były więzień, który niedawno opuścił zakład karny. Czy zatrudniony sezonowo w jednym z ośrodków wczasowych Marcin jest gotowy zaatakować ponownie?

Przez krętą drogę do prawdy, która wiedzie przez zagadkowe zbrodnie i tajemnice sprzed lat prowadzi nowa propozycja Wojciecha Wójcika, Jezioro pełne łez. Autor, bez brutalnych opisów przemocy i bez lania krwi buduje pełną napięć i zwrotów akcji opowieść o małym miasteczku na Mazurach, więzach rodzinnych i tajemniczych interesach, które nieuchronnie prowadzą do tragedii.

Pięć lat przed tajemniczym morderstwem Marcin zabił człowieka. Stając w obronie swojej szwagierki, pobił napastnika na śmierć. Za swój czyn został osądzony i skazany na pięć lat więzienia. Po odbyciu kary wraca w rodzinne strony i zatrudnia się w ośrodku wczasowym nad jednym z mazurskich jezior. Jest sumiennym pracownikiem, sympatycznym kolegą, wzorowym bratem i godnym zaufania przyjacielem. Jego obecny wizerunek nie pasuje do człowieka, który mógłby zabić bez powodu, a jednak wszystkie ślady znalezione na miejscu zbrodni, prowadzą właśnie do niego.

Marcin, z pomocą brata i uroczej policjantki z Warszawy próbuje dojść do prawdy i zmyć z siebie łatkę przestępcy. Powoli odkrywa mroczne sekrety, które są skrywane przez tę spokojną z pozoru okolicę, przez wiele lat. Tajemniczy pożar, nocne zabawy śmietanki towarzyskiej, międzynarodowe i nie do końca legalne interesy, a także miłość i zdrada to ukrywana przez mieszkańców codzienność. Ta sama, która po raz kolejny próbuje wsadzić Marcina za więzienne mury.

Powieść Wojciecha Wójcika odsłania kulisy życia w małym mazurskim miasteczku, zdradza mroczne tajemnice i zabiera czytelnika w ostatni, morderczy rejs. Wciągający rejs, po którym świat mazurskich ośrodków wypoczynkowych nigdy już nie będzie taki sam. Doskonale napisana powieść, z wartką akcją i wyjątkowo realną fabułą wciąga czytelnika na długie godziny.