Late Summer Festival1 września na mecie Toru Regatowego na poznańskiej Malcie odbędzie się pierwsza edycja Late Summer Festival. Na scenie wystąpią największe gwiazdy: Tom Odell, Nosowska, Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, Muchy, Mery Spolsky, Kamil Pivot, Pepe. oraz Michał Kowalonek. Nie zabraknie także specjalnej strefy gastronomicznej z food truckami.

Ralph Kaminski to wokalista, autor tekstów oraz kompozytor, tworzący autorska muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Ralph jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, studiował również na Muzycznym Uniwersytecie CODARTS w Rotterdamie. Artystycznie związany także z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak Grand Prix międzynarodowego festiwalu CARPATHIA 2011 czy głównej nagrody na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym FAMA 2013. Jego muzyka jest dojrzała, głęboka i poruszająca, głównie dzięki różnorodnemu, wymykającemu się oczywistym klasyfikacjom wokalowi artysty.

Daria Zawiałow przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Jej znaki szczególne to wyjątkowy głos i silna osobowość sceniczna. W 2017 roku ukazał się jej pierwszy album AKysz, nad którym pracowała wraz z przyjacielem i producentem, Michałem Kushem. Płyta okazała się dużym sukcesem – promujące go single zdobyły szczyty list przebojów, a teledyski osiągnęły wielomilionowe liczby wyświetleń. Po debiucie gościła na największych polskich festiwalach, a jej pierwsza klubowa trasa koncertowa przyciągnęła tłumy.

Kłopotliwe jest przedstawianie Katarzyny Nosowskiej w kilku zdaniach, bo to Artystka, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej polskiej wokalistki i autorki tekstów. Jak to możliwe, że tak skromna, unikająca tłumów dziewczyna zdominowała naszą scenę? Odpowiedź jest prosta: talent i pracowitość. Gdy tylko Hey ma wolne, Nosowska solo – choć zawsze ze znakomitymi partnerami, penetruje krainy, w które z macierzystym zespołem się nie zapuszcza. Ostatnio eksploruje też sfery spoza świata muzycznego. Od roku bardzo aktywnie działa na Instagramie, gdzie prowadzi treningi fatness i przybierając śmieszną gębę, mówi o życiu, show-biznesie, celebrytach, współczesnych snobizmach, fobiach i modach.

Muchy powracają! – publiczność będzie miała szansę zobaczyć Muchy ponownie w oryginalnym składzie ponownie. Po niemal dwóch latach koncertowej ciszy, poświęconych na projekty filmowe Powracająca FALA i Reakcja łańcuchowa, Muchy wracają w oryginalnej konfiguracji personalnej i nagrywają premierowy utwór Obok ulic i miejsc. Terroromans ukazał się na przełomie 2007 i 2008 roku szturmem zdobywając świadomość branży muzycznej i słuchaczy w całym kraju. Świetnie oceniany i szeroko komentowany, pozwolił grupie zagrać do dziś około 700 koncertów i wydać kolejnych 6 albumów. Zdobywając wiele nominacji i nagród Terroromans stworzył bezprecedensowe wówczas na polskie warunki zjawisko promocji zespołu w mediach społecznościowych i zyskał środowiskowy, niemal pokoleniowy wymiar. Przypomnijmy, że to w oryginalnym składzie Muchy nagrały swoje najbardziej znane utwory, takie jak Miasto doznań, Najważniejszy dzień, Galanteria czy Przesilenie.

Tom Odell to brytyjski muzyk, którego w Polsce nie trzeba przedstawiać, a jego występ na Late Summer Festival będzie jedynym koncertem artysty w Polsce. Zadebiutował w 2012 roku EPką Songs from Another Love, która została przyjęta przez słuchaczy i krytyków z wielkim entuzjazmem. Rok później, nakładem Columbia Records, ukazał się debiutancki longplay artysty Long Way Down. Przed premierą swojego pierwszego krążka, Odell wystąpił jako support grupy The Rolling Stones w Londynie, co bez wątpienia pomogło muzykowi osiągnąć większą popularność. Od momentu wydania debiutanckiego albumu kariera muzyka rozwija się bardzo prężnie. Dowodem tego była druga płyta – Wrong Crowd. Singlami promującymi ostatnie wydawnictwo były utwory Wrong Crowd, Magnetised oraz Somehow, które jeszcze przed premierą albumu zapowiedziały subtelną zmianę muzycznej stylistyki Toma Odella.

Program Late Summer Festival

16:00 – otwarcie bram

16:05 – Pepe.

16:35 – Kamil Pivot

17:05 – Ralph Kaminski

17:55 – Michał Kowalonek

18:35 – Daria Zawiałow

19:25 – Mery Spolsky

20:05 – Nosowska

21:05 – Muchy

21:45 – Tom Odell

Impreza dofinansowana ze środków budżetu Miasta Poznania.