Blues ExpressW  najbliższą sobotę, 7 lipca do stolicy Wielkopolski powróci najbardziej muzyczny pociąg na świecie – Blues Express, który zabierze miłośników gitarowego, bujanego grania na festiwal. Pociąg pojawi się na Dworcu Letnim w samo południe.

Blues Express to niezwykły, jedyny w swoim rodzaju festiwal łączący bluesa z koleją. Od ponad dwudziestu lat istotą i najważniejszym elementem całego wydarzenia jest przejazd specjalnego pociągu, który ma na celu nie tylko doskonałą zabawę, ale przede wszystkim ocalenie od zapomnienia bogatych tradycji związanych, z ważnym szlakiem kolejowym oraz promocję muzyki bluesowej.

W przeddzień przejazdu pociągu odbędzie się trzygodzinny koncert bluesowy w Pile, podczas którego na scenie wystąpią zespoły Highway Blues Band, Cotton Wing oraz Makar & Children of the Corn.

W sobotę, w samo południe Blues Express pojawi się w Poznaniu. Skład wagonów tego wyjątkowego pociągu obowiązkowo pociągnie parowóz. Bluesa, będzie można usłyszeć nie tylko podczas jazdy pociągu, ale również na siedmiu kolejnych stacjach: w Poznaniu, Rogoźnie Wlkp., Chodzieży, Pile, Krajence, Złotowie i Zakrzewie. Na każdej z wymienionych stacji zagra inna kapela bluesowa, a widownię stworzą nie tylko pasażerowie Blues Expressu, ale również pasażerowie innych pociągów a także mieszkańcy odwiedzanych miejscowości.

Pociąg skończy bieg w Zakrzewie. Po wybrzmieniu ostatnich dźwięków kapeli bluesowej, grającej na dworcu, pasażerowie pociągu przeniosą się nad Jezioro Proboszczowskie, gdzie w zaimprowizowanym, leśnym amfiteatrze rozpocznie się koncert finałowy. W tym roku dla miłośników bluesa zagrają: Sebastian Riedel & Cree, Karen Edwards & Eljazz trio, Chuck Frazier & Brick House, Blues Flowers, Electric Blues Band i Open Blues.