KSR_poster_B1_program_11.06Już po raz czwarty w sezonie letnim w samym centrum Poznania zagości cykl wydarzeń tworzących Kulturalny Stary Rynek. Podczas minionych edycji tego, cieszącego się dużą popularnością, wydarzenia odbyło się blisko 200 koncertów, wystaw i przedstawień plenerowych składających się na niemal 30 cyklicznych wydarzeń. Kulturalny Stary Rynek spopularyzował i na nowo odkrył dla turystów i mieszkańców Poznania takie miejsca jak Dziedziniec Szkoły Baletowej czy ulicę Jana Baptysty Quadro. Na tej ostatniej usytuowana została Scena na Quadro, która stała się sercem projektu. Wstęp na wszystkie wydarzenia był i będzie również w tym roku, wolny. 

Tegoroczny Kulturalny Stary Rynek to aż osiem projektów, które wygrały w konkursie organizowanym przez Estradę Poznańską. Znalazły się wśród nich zarówno wydarzenia muzyczne, teatralne, jak również turystyczne i fotograficzne.

Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego zaprosi na Swingującą Starówkę, czyli cykl koncertów oraz mini warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Występujące na Starym Rynku zespoły zaoferują własną interpretację standardów jazzu tradycyjnego. Do projektu zapraszani będą artyści związani z Poznań Old Jazz Festival głównie ze środowiska poznańskiego. Swingującą Starówkę zakończy X Poznań Old Jazz Festival. 

Fundacja Świat Możliwości przygotowuje projekt artystyczny, w którym priorytetem stanie się promocja ambitnej muzyki kameralnej różnych epok w najlepszych wykonaniach. Planowane koncerty będą miały wyjątkowy aspekt integracyjny oraz edukacyjno – społeczny. Wydarzenie to zaprezentuje szerokiej publiczności znakomitych poznańskich artystów związanych z poznańską Akademią Muzyczną, Filharmonią Poznańską czy Teatrem Wielkim im. S. Moniuszki.                  

Po raz kolejny kultura zagości na dziedzińcu Szkoły Baletowej. Przystanek ulica Gołębia to spora dawka rozrywki oraz porcja edukacyjnych inspiracji związanych z poznańskim Starym Miastem. Usłyszymy i zobaczymy różne style muzyczne, różnych wykonawcach w ciekawych klimatach kulturowych. Imprezy odbywać się będą w piątki, soboty i niedziele.

Także w weekendy odbywać się będzie Salon sąsiedzki, na który zaprasza Fundacja Mały Dom Kultury. Specjalna swoista strefa wypoczynku, relaksu i dialogu zlokalizowana będzie na ulicy Zamkowej, a odwiedzić ją będą mogli wszyscy mieszkańcy Poznania oraz turyści.

Na cykl spektakli dla całych rodzin zaprasza Stowarzyszenie Spółdzielnia Teatralna. W tym roku obejrzymy takie przedstawienia jak Elmer słoń w kratkę, Odkrywcy, Żubr Pompik i Co w szafie piszczy.

W ramach projektu Kulturalny Stary Rynek odbędą się również Fotospacery Staromiejskie oraz Piknik czytelniczy. Uzupełnieniem letniej oferty będą koncerty odbywającej się na kameralnej scenie usytuowanej na ulicy Baptysty Quadro. Młodzi artyści wywodzący się z Poznania zaprezentują cały repertuar stylów muzycznych.