Biblioteka Raczyńskich noweNoc Bibliotek odbywa się w tym roku po raz 4, a Biblioteka Raczyńskich włącza się w jej organizacje już  trzeci raz.  Ideą tego wydarzenia jest pokazanie bibliotek jako nowoczesnych instytucji, które dostarczają czytelnikom książek, informacji i wrażeń.  

W Noc Bibliotek czytelnicy będą mogli korzystać z Wypożyczalni do  godziny 21:00, a  także wziąć udział w programie wydarzeń kulturalnych przygotowanym specjalnie z myślą o tej wyjątkowej nocy.  

Najmłodsi uczestnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniach z teatrem paluszkowym, obrazkowym i cieni. Dla nieco starszych przygotowano spotkanie z Markiem Gąsiorowskim ze Slow Food Wielkopolska. Prelekcja dotyczyć będzie bestsellerowej XIX-wiecznej książki kucharskiej o Wielkopolskim kucharzu Marii Śleżańskiej.

Na podstawie raportów i notatek służbowych z lat ’50.,  opinii o pracownikach z lat ’60., a także współczesnych pism czytelników i wspomnień, postał scenariusz dokumentalno-kabaretowego  spektaklu  (Od)Głosy  biblioteki.   O godzinie 19:00 w Czytelni  będzie można usłyszeć o aktywie bibliotecznym, propagandzie wizualnej , a także  dowiedzieć się,  jak wielki bibliotekarski potencjał ma hit Sławomira Miłość w Zakopanem, który  w przestrzeni czytelni stanie się Miłością za regałem.

Noc Bibliotek już w najbliższą sobotę, 9 czerwca.