wizka_muza_taras220 maja 2018 roku Kino Muza zagra ostatni seans na ul. Św. Marcin 30 przed rozpoczęciem planowanej przebudowy. Widzów pożegna seans Kina w Ciemno, który rozpocznie się o godzinie 20:00.

9 czerwca na ul. Masztalarskiej odbędzie się jubileuszowy pokaz z programu obchodów 110-lecia Kina Muza, którym uroczyście zostanie otwarte kino w nowej lokalizacji. Widzowie zobaczą niemy film Zaginiony świat z 1925 roku, z muzyką Johna Williamsa z obrazu Jurassic Park Spielberga graną na żywo. Dodatkową atrakcją będzie strefa gastro, która pojawi się tego wieczoru na fyrtlu przy ul. Masztalarskiej. Wstęp na to wydarzenie będzie bezpłatny.

Od 10 czerwca rozpoczną się regularne seanse Kina Muza przy ul. Masztalarskiej 8. Projekcje repertuarowe odbywać się będą w Scenie na Piętrze, Galerii OKO/UCHO oraz, w trakcie weekendów, na dziedzińcu Estrady Poznańskiej.

Podczas remontu budynku kinowego przy ul. Św. Marcin zupełnie odmieniona zostanie sala główna, ale to nie jedyna przebudowa, jaką czeka Kino Muza. Powstaną dwie zupełnie nowe kameralne sale kinowe, widzom udostępniony zostanie również taras, na którym będą odbywać się pokazy filmowe.

Otwarcie Kina Muza po remoncie planowane jest na styczeń 2019 roku.