ULF I BALON, baner 1Już w sobotę, 12 maja w Teatrze Animacji w Poznaniu odbędzie się  premiera spektaklu dla dzieci i nie tylko Ulf i Balon Magdy Żarneckiej i Przemysława Jaszczaka w reżyserii Przemysława Jaszczaka. Spektakl rozpocznie się o  godzinie 17:00.

Ulf nigdy nie musi niczego robić sam, bo we wszystkim wyręczają go rodzice. “Król” nie ma żadnych obowiązków, nie zna odpowiedzialności, a co gorsza – granic. Chłopiec staje się coraz bardziej leniwy i zarozumiały. Ulf do tego stopnia nie ma nic na głowie i tak mu „lekko”, że z dnia na dzień zaczyna się unosić coraz wyżej i wyżej, aż pewnego dnia zupełnie odlatuje. Towarzyszem jego podróży jest odnaleziony przez chłopca Balon.

Razem, choć początkowo niechętnie, rozpoczynają niezwykłą podniebną przygodę, podczas której bohater będzie miał szansę dowiedzieć się, kim naprawdę jest. Jak odmieni go spotkanie Poli, której jest z kolei zbyt „ciężko” i która ma za dużo na głowie?

Spektakl Ulf i Balon podejmuje bardzo aktualne tematy, w subtelny i lekki sposób pokazując, jak ważna jest w życiu równowaga, przyjaźń i szacunek.