Poparzeni Kawą Trzy9 kwietnia w klubie muzycznym B17 przy ul. Bułgarskiej wystąpi zespół Poparzeni Kawą Trzy – autorzy takich przebojów jak chociażby Kawałek do tańca, Byłaś dla mnie wszystkim czy Okrutna, zła i podła. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Poparzeni Kawą Trzy powstali w 2005 roku jako zespół coverowy, mający w repertuarze utwory rosyjskich grup Leningrad i 5Nizza. Przy okazji wspólnej trasy koncertowej z Leningradem, Poparzeni postanowili zagrać utwory polskie, a pomógł im w tym Rafał Bryndal, pisząc parę tekstów, do których, pod wodzą gitarzysty Krzysztofa Zasady, skomponowali muzykę. Od tej pory Rafał został tekściarzem i nieformalnym, ósmym członkiem zespołu. W 2011 roku ukazała się pierwsza płyta formacji zatytułowana Musculus Cremaster. Data jej wydania zbiegła się w czasie ze spektakularnym sukcesem grupy na „Sopot Festiwal Top Trendy”, gdzie Poparzeni zdobyli prestiżową Nagrodę Dziennikarzy za Kawałek do tańca.

Zwycięstwo na Festiwalu „Przebojem na antenę” w Hajnówce, gdzie reprezentowali Warszawę w barwach Polskiego Radia „RDC”, występy na „Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze” czy też „Reggae Festiwalu w Ostródzie”, świadczą o tym, jak wszechstronna jest muzyka Poparzonych Kawą Trzy. Sami określają ją jako „biesiadne ska”, a tak naprawdę jest to absolutnie nowy gatunek muzyczny z prześmiewczymi tekstami o hulaszczym życiu i miłości, ale również o bieżących wydarzeniach w kraju i polityce.

Do największych sukcesów grupy w 2012 roku trzeba zaliczyć występ przed kilkusettysięczną publicznością „XVIII Przystanku Woodstock” oraz uświetnienie swoją obecnością takich wielkich imprez jak WOŚP czy Ursynalia. Poparzeni Kawą Trzy to również animatorzy życia kulturalnego, starający się zintegrować społeczność dziennikarską. Od sześciu lat organizują kultowy już grudniowy „Kontrabal Dziennikarzy”, gdzie, obok zaproszonych gwiazd, prezentują się publiczności młode zespoły zaczynające karierę na polskiej scenie muzycznej.