Zapraszamy do udziału w nadchodzących eliminacjach VII Edycji Emergenza Festival Polska  – największego na świecie festiwalu dla młodych zespołów bez kontraktów płytowych. Zespoły zmierzą się ze sobą w ciągu 7 sezonu na terenie kraju w 7 okręgach, 13 klubach, na ponad 40 koncertach.

Najlepsze z nich, które zwyciężą w finałach krajowych, spotkają się na finale światowym Emergenzy, w Niemczech na Taubertal Open Air Festival, który odbędzie się latem 2018 roku. Finalista pojedzie w trasę po całej Europie.

Poznańska odsłona projektu obejmie trzy koncerty, które odbędą się 1, 2 i 3 marca w klubie U Bazyla. Pierwszego dnia na scenie wystąpią: Nieporozumienie, Nita i przyjaciele, Paradox Harvest, Radio Silence. W piątek zagrają: Deny Your Maker, Endometrum, False Experience, FouЯ Seasons, Hanz Bonanza, Negativ, Rock and Fire, Roxana Tutaj & Good Omen oraz The Shvagiers. Gościnnie wystąpi też zespół Distinct Way – laureat III miejsca podczas VI edycji w Warszawie. Trzeciego dnia o przychylność publiczności powalczą: Blue Wave Band, ELIN, Last Tango, Paranoise, Rock Imagination, Sunstripes, Wizja Lokalna, Vinyamar i Ynsomnia. Gościem specjalnym będzie zespół ATME – zdobywca zdobywca  II miejsca w VI edycji we Wrocławiu.

Wszystkie trzy koncerty Emergenza Festival Polska w Poznaniu rozpoczną się o godzinie 19:00.