digTo był niezwykle radosny, bardzo muzyczny i taneczny wieczór w Swarzędzu. A wszystko dzięki koncertowi karnawałowemu Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, która zaprosiła publiczność do wspólnej zabawy, przy największych przebojach polskiej i światowej muzyki rozrywkowej.

Koncerty karnawałowe Swarzędzkiej Orkiestry Dętej wpisały się już na stałe w kalendarz wydarzeń, co roku przyciągając do Hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji liczne grono sympatyków muzyki instrumentalnej. Publiczność z niecierpliwością wyczekuje na kolejne występy, które za każdym razem porywają do wspólnej zabawy. Nie inaczej było w niedzielę, 4 lutego.

Koncert rozpoczął się wspólnym występem muzyków i grupy choreograficznej, którzy przywitali swarzędzką publiczność utworem Uptown funk. W repertuarze niedzielnego koncertu Orkiestry znalazły się takie przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej jak: Caravan, Can’t stop the feeling, Europa, czy Let’s get loud. Całość uzupełniły wiązanki przebojów legendarnych zespołów Abba oraz Queen, a także przeboje Maryli Rodowicz.

Nie zabrakło również hołdu dla zmarłego w maju 2017 roku Zbigniewa Wodeckiego. Swarzędzka Orkiestra Dęta wykonała jeden z najpiękniejszych, a zarazem najbardziej rozpoznawalnych utworów Zbyszka, Zacznij od Bacha, czym wywołała wzruszenie publiczności. Solo na trąbce w wykonaniu Łukasza Gowarzewskiego, na co dzień kapelmistrza Orkiestry, spowodowało gęsią skórkę u niejednego słuchacza.

Gościem specjalnym niedzielnego koncertu była Daria Adachowska, laureatka gminnego konkursu piosenki Zostań gwiazdą, a także uczestniczka pierwszej polskiej edycji The Voice Kids. Młoda wokalistka zaśpiewała przeboje Can’t take my eyes on you oraz Moje serce to jest muzyk.

W przerwie koncertu karnawałowego, przed swarzędzką publicznością zaprezentowały się utytułowane gimnastyczki z Pole Sport Studio Euphoria Swarzędz – Sandra Woźniak i Barbara Knade. Krótki pokaz akrobatyki wzbudził zachwyt publiczności, która nagrodziła gimnastyczki gromkimi brawami.

Koncert karnawałowy zakończyła wiązanka przyśpiewek kibica, nawiązująca do nadchodzących Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, czym Orkiestra porwała publiczność do wspólnej zabawy.

Jak co roku, koncert zgromadził liczne grono słuchaczy, którzy wspólnie z Orkiestrą wkroczyli w nowy 2018 rok bardzo tanecznym krokiem.

[fot. Marta Łuczkowska]