image_4_44369325Porywająca muzyka, bogate instrumentarium, wyjątkowi soliści, ognista kubańska salsa, barwne stroje prosto z hawańskiej rewii i gra świateł – jednym słowem gorące kubańskie show pełne pasji. Taki właśnie był sobotni występ Pasión de Buena Vista, który odbył się w poznańskiej Auli UAM.

Podczas tego wyjątkowego koncertu publiczność miała okazję poczuć się jak na karaibskiej wyspie, wypełnionej gorącym słońcem, ognistą muzyką i zmysłowym tańcem. A wszystko za sprawą występu wspaniałych muzyków, wokalistów i tancerzy z Pasión de Buena Vista. Barwne show wypełnione żywiołową salsą i wspaniałymi utworami, które kiedyś rozbrzmiewały we wnętrzach słynnego na całym świecie hawańskiego klubu, rozgrzały poznańską publiczność.

Większość solistów, których usłyszeliśmy w sobotę występowała kiedyś z legendarnym Buena Vista Social Club. W zespole śpiewają między innymi Maida Grandeurs i Antonio Castro, którzy występowali na jednej scenie z Ibrahimem Ferrerem, Juanem de Marcos, Gonzalesem oraz Compay’em Segundo. Tancerze wywodzą się natomiast z legendarnego nocnego klubu Hawany – kabaretu Tropicana, do którego od 70 lat ustawiają się kolejki chętnych by obejrzeć wspaniałe rewie.

Poznański koncert Pasión de Buena Vista wypełniły wyjątkowa energia, urok, czar, wdzięk i magiczna siła, które przeniosły publiczność w gorący klimat Hawany. Wyjątkowe połączenie muzyki granej na żywo z ognistym tańcem i doskonałymi głosami solistów zachwyciły poznaniaków, którzy bardzo szybko stali się częścią tego magicznego show. Wspólnie z zespołem śpiewali i tańczyli – nie tylko w ostatnich rzędach. Muzycy i tancerze z Pasión de Buena Vista poprzez zaproszenie publiczności na scenę sprawili, że Aula UAM zamieniła się w prawdziwy hawański klub, wypełniony tańcem i gorącą, kubańską muzyką. Granica pomiędzy artystami a publicznością została całkowicie zatarta, co sprawiło, że każdy, kto zdecydował się spędzić sobotni wieczór na tym wyjątkowym koncercie, stał się jego częścią.

Zachwycające połączenie żywiołowego tańca z piękną muzyką, barwną scenografią i porywającą choreografią stworzyły widowisko, które na długo pozostanie w pamięci poznańskiej publiczności.