Długo wyczekiwana płyta z musicalu Nine w wykonaniu Teatru Muzycznego w Poznaniu jest już dostępna! Album ma swoją premierę właśnie dzisiaj, cztery miesiące po premierze spektaklu na teatralnych deskach.

Na krążku znalazły się wszystkie utwory wykonywane podczas spektaklu. Wśród nich nie brakuje największych hitów, takich jak: Masz być Włochem, Folies Bergère, Mój mąż jest artystą, Nie nakręcę tego filmu czy tytułowego Dziewięć. Autorem polskiej wersji językowej wszystkich utworów jest Jacek Mikołajczyk, reżyser spektaklu. Na płycie można usłyszeć Damiana Aleksandra (Guido Contini), Ewę Łobaczewską (Luiza), Dagmarę Rybak (Carla), Annę Lasotę (Claudia), Małgorzatę Chruściel (Saraghina), Lucynę Winkel (Liliane La Fleur) oraz Joannę Horodko (Matka Guida) w towarzystwie zespołu wokalnego oraz orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu. Nagrania dokonano podczas spektakli odbywających się w dniach 11 -14 października 2017 roku.

Autorem muzyki jest Maury Yeston, kompozytor doskonale znanych broadwayowskich przebojów musicalowych takich jak Phantom czy Titanic. Muzyka w Nine to zbiór znakomitych songów, efektownych scen zbiorowych, oraz przedziwny pastisz opery barokowej w tak zwanej scenie weneckiej, wypełniającej olbrzymią część aktu drugiego, a prezentowanej w niniejszym nagraniu w całości.

Premierowo płytę można kupić podczas spektakli Nine, które odbywają się od 1 do 3 lutego o godzinie 19.00. Później krążek w cenie 30 zł dostępny będzie na stoisku sprzedażowym podczas spektakli, w Kasie Teatru oraz na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl w zakładce Sklep.