Kobranocka9 lutego w klubie U Bazyla wystąpi legenda polskiej muzyki rockowej – zespół Kobranocka. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Początki grupy sięgają 1984 roku, kiedy po raz pierwszy spotkali się Andrzej „Kobra” Kraiński i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później, a zaraz potem Kobranocka zagrała wspólną trasę po Polsce z Die Toten Hosen. Największą popularność przyniósł im drugi album – Kwiaty na żywopłocie, z którego pochodzi największy przebój grupy, Kocham Cię jak Irlandię.

W roku 1990 zespół wydał płytę Ku Nieboskłonom, a następnie albumy Niech popłyną łzy, Gold i Sterowany jest ten świat. Dyskografię zespołu zamyka Prawdopodobnie najlepsze, wydana w 2016 roku.

Zespół tworzą Andrzej „Kobra” Kraiński – założyciel zespołu, w składzie nieustannie od 1985 roku; Piotr „Vysol” Wysocki /perkusja/, Jacek „Szybki Kazik” Bryndal /gitara basowa, śpiew, klawisze/, Jacek Moczadło /gitara/.

Jako support wystąpi swarzędzki zespół Bordello a’capello, który powstał we wrześniu 2012 roku z inicjatywy wokalisty Michała Klimaszewskiego. Zespół jest mieszanką osobowości, które w połączeniu ze sceną i publicznością daje niezapomnianą energię. Muzycy wywodzą się z różnych środowisk muzycznych – od rocka, bluesa, kabaretu, po reggae i punka. Wspólnym mianownikiem muzyki Bordello a’capello jest oryginalne brzmienie oraz ciekawe aranżacje zawarte we własnych kompozycjach.