Dzieciaki Na PiętrzeEstrada Poznańska otwiera nowy sezon teatralny dla dzieci. W Scenie na Piętrze wystąpi między innymi popularny Teatr Wariate. 

Na poznańskiej scenie przy ul. Masztalarskiej 8 zagoszczą przedstawienia z Wrocławia, Wałbrzycha i Słupska. Nie zabraknie znanych i lubianych postaci, ale także nowych przyjaźni i tytułów. Na zakończenie sezonu na najmłodszych widzów będzie czekać niespodzianka – premiera przedstawienia  organizowanego wspólnie z wydawnictwem Media Rodzina.

Dzieciaki na Piętrze to teatralny cykl dla najmłodszych połączony z twórczymi warsztatami. Scenę na Piętrze odwiedzają najróżniejsi przedstawiciele teatralni z   przygotowanym repertuarem dla dzieci. Do tej pory z wydarzeń w ramach inicjatywy skorzystało ponad 10.000 dzieci.

– Dzieciaki na Piętrze to wierni, oddani i wymagający widzowie, którzy wspólnie bawią się, rozwijają i oswajają świat, a wszystko to za sprawą wartościowych propozycji. Dzieci nie tylko dobrze się bawią, ale przede wszystkim chcą do nas wracać - komentuje Anna Rozmianiec, kuratorka cyklu.

Ważnym punktem cyklu pozostają warsztaty. Dzieciaki będą miały okazję nie tylko obcować z teatrem, ale również ze sztukami plastycznymi, filmem, muzyką, literaturą czy kulinariami.

Pierwszy spektakl odbędzie się już w sobotę, 27 stycznia o godzinie 16:00. Teatr Wariate przedstawi Baśń o grającym imbryku. Historia opowiada o zmęczonym życiem kowalu, który postanawia zmienić fach i odnaleźć swoje miejsce na ziemi. Zadanie ułatwia mu zaczarowany imbryk.