Zalewski śpiewa NiemenaZapraszamy na koncert Krzysztofa Zalewskiego, promujący jego najnowszy album poświęcony twórczości Czesława Niemena. Artysta wystąpi 12 lutego o godzinie 19:00 w Sali Ziemi MTP.

Projekt Zalewski śpiewa Niemena powstał w ramach Motywu Niemen tegorocznego festiwalu w Jarocinie i był jego ogromnym sukcesem. Na Festiwalu właśnie odbyło się premierowe wykonanie piosenek Czesława Niemena w nowych aranżacjach Jurka Zagórskiego i Krzysztofa Zalewskiego. Już wkrótce odbędzie się też premiera płyty oraz trasa koncertowa, podczas której Krzysztof Zalewski w towarzystwie czołówki krajowych instrumentalistów zaprezentuje piosenki Czesława Niemena. Będzie to wyjątkowa i niepowtarzalna okazja, by usłyszeć kultowe utwory znane i mniej znane w nowej – niezwykle interesującej odsłonie.

Na poznańskim koncercie zagra supergrupa stworzona specjalnie na potrzeby tego wyjątkowego projektu w składzie: Krzysztof Zalewski /wokal, gitara/, Jurek Zagórski /gitara/ Tomasz Duda /saksofon, flet/, Jarek Jóźwik /instrumenty klawiszowe/, Pat Stawiński /bas/, Kuba Staruszkiewicz /perkusja/ oraz Natalia i Paulina Przybysz /chórek/.

W 2017 roku minęło pięćdziesiąt lat od premiery płyty Dziwny jest ten świat Czesława Niemena, która na stałe zapisała się w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Tytułowy utwór stał się największym przebojem lat 60., a jego tekst do dzisiaj budzi w słuchaczach ogromne emocje. To właśnie w związku z tą rocznicą twórcy projektu Zalewski śpiewa Niemena pragną przypomnieć, jak wielką rolę w rodzimej kulturze odgrywa dorobek Czesława Niemena, jednego z najbardziej rozpoznawalnych i oryginalnych twórców polskiej muzyki XX wieku. W repertuarze, oprócz najbardziej znanych kompozycji znajdą się interpretacje mniej popularnych dokonań Mistrza, które dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych zrewolucjonizowały brzmienie ówczesnej sceny muzycznej w naszym kraju.

Krzysztof Zalewski to obecnie jeden z najciekawszych i najaktywniejszych wokalistów w kraju. Jego ostatni album – Złoto spotkał się ze świetnym przyjęciem zarówno krytyków, jak i fanów, przynosząc artyście wiele nominacji i nagród muzycznych. Trasa promująca krążek w pełni zapełniła sale w większości miast. Zaowocowało to również w ostatnim czasie wieloma kooperacjami muzycznymi m.in. z Mioushem, Natalią Przybysz czy Natalią Niemen. Zalewski był także ambasadorem zeszłorocznego festiwalu w Jarocinie, angażując się przy tej okazji w promowanie polskiej kultury.