Mateusz PakułaTeatr Animacji w Poznaniu zaprasza już w sobotę, 13 stycznia na dźwiękoczytanie nowego dramatu Mateusza Pakuły zatytułowanego Jungle People w reżyserii autora, z muzyką skomponowaną i wykonywaną na żywo przez Antonisa Skoliasa – wielokrotnie nagradzanego młodego multiinstrumentalisty.

To już nie jest ta sama dżungla. I Mowgli to już nie jest ten sam Mowgli. I jeśli komuś się wydaje, że dobrze pamięta Panterę Bagheerę i strasznego Shere Khana, to przyjdzie mu przemyśleć tę sprawę jeszcze raz. Bohaterowie dramatu Mateusza Pakuły opuścili strony powieści  Rudyarda Kiplinga dawno temu – w epoce innych dylematów, pytań i potrzeb. W czasach innego Zła i innego Zwątpienia. Wkraczając w XXI wiek niosą ze sobą jedynie archetypy swoich postaci. Patrząc ich oczami na nonsensy i okrucieństwa współczesności, możemy jeszcze lepiej dostrzec cośmy zrobili z tym pięknym Światem przez ostatnie stulecie.

Zapraszamy również na towarzyszące temu wydarzeniu spotkanie i rozmowę z Wykonawcami.

Wydarzenie przeznaczone jest dla młodzieży i dorosłych.

Dźwiękoczytanie to nowa forma prezentacji ciekawych tekstów dramaturgicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych z muzyką wykonywaną na żywo przez zaproszonych artystów. Pierwsze dźwiękoczytania miały miejsce na Festiwalu Teatralnym KONTEKSTY redefinicje w listopadzie 2017 roku w Teatrze Animacji.

Dźwiękoczytanie Jungle People już w sobotę, 13 stycznia o godzinie 13:00 w Scenie Witraż Teatru Animacji.