W piątkowy wieczór w klubie Blue Note wystąpił Maciej Lipina, któremu towarzyszyli muzycy z Teatru Śląskiego w Katowicach. Artyści wykonali największe przeboje zespołu Dżem, wykorzystane w spektaklu Skazany na bluesa, w którym Lipina wciela się w postać Ryśka Riedla.

Publiczność wspólnie z wokalistą zaśpiewała takie przeboje jak Czerwony jak cegła, Harley mój, Skazany na bluesa, czy Sen o Victorii. Wszystkie one zabrzmiały w autorskich, oryginalnych aranżacjach. Trzeba przyznać, że Maciej Lipina, mając świadomość, że z legendą Ryśka nie wygra, we wszystkie śpiewane utwory pochodzące z repertuaru zespołu Dżem, włożył samego siebie. Nie kopiował, nie naśladował, ale nadał doskonale znanym piosenkom, które na stałe wpisały się już w kanon polskiej muzyki bluesowej, swój własny charakter. Był autentyczny i oryginalny, czym zjednał sobie poznańską publiczność.

Muzyk, wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor piosenek, aktor teatralny, pedagog muzyczny, a także założyciel i lider grupy Ścigani rozkołysał poznańską publiczność, która bawiła się w klubie Blue Note do późnych godzin wieczornych.

[fot. Tomasz Szefer]