Hymn_do_milosci__3W niedzielę, 17 grudnia jury 10. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia ogłosiło laureatów tegorocznej edycji konkursu INFERNO. Twórcy spektaklu produkcji Teatru Polskiego w Poznaniu, Hymn do miłości w reżyserii Marty Górnickiej, otrzymali aż dwie nagrody.

Wyróżnieniami w konkursie INFERNO organizowanym w ramach 10. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia uhonorowano: Teonikę Rożynek i Annę Godowską za najlepszą muzykę i choreografię przygotowaną do spektaklu Hymn do miłości oraz Roberta Rumasa i Annę Marię Kaczmarską za najlepszą scenografię i kostiumy.

Hymn do miłości na orkiestrę, chór pluszaków i innych to spektakl o Europie, która zwiera szyki. Kolejne narody podnoszą okrzyk: Oddajcie nam nasz kraj! A Polacy gorliwie stają w tym chórze. To też spektakl o tym, że każdy naród lubi zapominać. A ludzie-bomby są już tak wkurzeni, że wybuchają. I w ten sposób wszystko się powtarza. Więc specjalnie dla nas chór zaśpiewa Piosenkę o Zapominalskim Narodzie.

Jury konkursu INFERNO obradowało w składzie: Reem Allam, Cesar Augusto, Jurriaan Cooiman, Matthias Pees, Diane Rodriguez oraz Ji-Young Won i przyznało nagrody w dziewięciu kategoriach. Najlepszym przedstawieniem festiwalu zostało wybrane Sekretne życie Friedmanów w reżyserii Marcina Wierzchowskiego z Teatru Ludowego w Krakowie.

[fot. Magda Hueckel]