1. BwPL17_18Największe hale koncertowe w 12 miastach. Osobowości polskiej i zagranicznej sceny muzycznej oraz najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Powraca cykl koncertów Betlejem w Polsce. Poznańska odsłona wydarzenia organizowanego pod patronatem Episkopatu Polski odbędzie się 5 stycznia o godzinie 19:00 w Hali Arena.

Na scenie wystąpią: Natalia Kukulska, Mietek Szcześniak, Kasia Moś, Igor Herbut, Daria Zawiałow, Beata Bednarz, Agnieszka Musiał, Dana Vynnycka oraz Adam Krylik. Wokalistom towarzyszyć będzie AUKSO – jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie. Zagra także międzynarodowy zespół wybitnych instrumentalistów, stworzony specjalnie na tę okazję.

Betlejem w Polsce, to podróż, w jaką można wybrać się tylko raz w roku. Podróż przez najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Ekscytująca wyprawa w rejony znane, ale w dużej mierze także nowe, gdzie z polskimi ścieżkami skrzyżują się szlaki hebrajskiej pieśni szabatowej, współczesnej kolędy amerykańskiej, czeskiej i węgierskiej czy też starogreckiej pieśni z Kapadocji.

Betlejem w Polsce to coś więcej, niż tylko zwykły koncert do wysłuchania i obejrzenia. To koncert do przeżycia. To rodzaj przeciwwagi dla komercjalizacji świąt. Betlejem w Polsce wraca do naszych kulturowych korzeni i odbudowuje polską tradycję kolędowania. Przez muzykę pielęgnuje, kształtuje i wzmacnia poczucie wspólnoty.

Koncert będzie się składał z czterech części: najpiękniejszych kolędy i pieśni bożonarodzeniowe świata w wykonaniu gwiazd, składania życzeń oraz łamania się opłatkiem, wspólnego śpiewanie polskich pieśni bożonarodzeniowych oraz wielkiego finału.

Trasie koncertowej Betlejem w Polsce 2017/2018 będą towarzyszyć dwie akcje społeczne. Pierwsza to „Głodnych nakarmić”. Jej celem jest zebranie środków finansowych na pomoc dla osób niedożywionych. W roku ubiegłym organizatorzy zgromadzili na ten cel 315 tysięcy zł. Druga akcja społeczna to „Ambasador Miłosierdzia”. Służy ona zaangażowaniu jak największej liczby osób do udzielania bezpośredniej pomocy potrzebującym – każdy, kto dostarczy we wskazane miejsca artykuły żywnościowe dla osób potrzebujących otrzyma tytuł Ambasadora Miłosierdzia.

Betlejem w Polsce dociera do najodleglejszych i najdawniejszych zakątków światowej kultury muzycznej, by zbliżyć nas do siebie. Taki jest cel tej pięknej muzycznej podróży.